banner8

Adana'da, Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları sürüyor

Adana'da, Tarım İhtisas Organize  Sanayi Bölgesi çalışmaları sürüyor

ADANA (İLKHABER) - Adana’nın Karataş ilçesinde kurulmakta olan “Tarım İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi” toplantısı Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.  

Adana’nın ve bölge tarımının zengin potansiyelinin değerlendirilmesi ve sera başta olmak üzere tarım ürünlerindeki katma değerin arttırılması amacıyla Karataş ilçesine bağlı Bebeli Mahallesi'nde kurulmakta olan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce faaliyete geçmesi için yapılan ve süreç içerisinde yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, projenin tam olarak hayata geçirilmesiyle birlikte Adana’nın yanı sıra bölgedeki tarımsal üretim ve istihdamın önemli ölçüde ivme kazanacağını vurguladı.

Projenin en verimli ve hızlı bir şekilde tamamlanıp, arzu edilen hedefe ulaşması yolundaki görüş ve önerilerin dile getirildiği toplantı, gelinen aşama ve yol haritası hakkında, Vali Mahmut Demirtaş ile OSB mütevelli heyeti üyelerine ayrıntılı bilgiler verilmesiyle son buldu.

Öte yandan Valilik Makamı'nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, Tarım Kredi Kooperatifleri Sera A.Ş Genel Müdürü Özgür Güven, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.                                    

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11

banner2