banner6

Adana Seyhan'da 265 m² 4+1 daire icradan satılıktır

Adana Seyhan'da 265 m² 4+1 daire icradan satılıktır

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’ de yayınlanan ilana göre, 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Adana İl, Seyhan İlçe, Kurtuluş Mahallesi, 1368 Ada, 5 Parsel, 8.Kat. 8 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu Bina 4/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık nizamda, tek blok halinde, bodrum kat + zemin kat + 9 normal kat + Çatı kat olmak üzere 12 katlı olarak inşa edilmiştir. Mimari projesine göre, bodrum katta; sığınak, hidrofor ve 2 adet iş yeri eki, zemin katta 5 adet iş yeri ve apartman giriş holü, 1 ila 8. katların her birinde 1?er meskenden 8 mesken ve 9. kat ile çatı katında 2 dubleks mesken olmak üzere binada 5 iş yeri 10 mesken 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya zemin kattan batı cepheden giriş sağlanmaktadır. Binada bir adet asansör bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilikli dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum imalat, merdivenleri ve holleri mermer, korkuluğu krom imalat, duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Bina bakımlıdır. Değerlemesi yapılan mesken binanın 8. katında, asansörden çıkınca sağda, merdivenden çıkınca sol tarafta yer almakta olup katta tek mesken olması nedeniyle dört cephelidir. Mesken net ~237,35 m² brüt ~265,83 m² olup onaylı mimari projesine göre; 1 salon, 4 oda, 1 giyinme odası, 1 mutfak, 2 banyo, wc, iklimlendirme odası, antre, hol ve 4 balkon hacimlerinden ibarettir. Mesken mimari projesi ile uyumludur.Meskenin mutfak, antre ve hol zemini seramik kaplı, salon ve odalar zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanı saten alçı plastik boyalı, wc kağıt kaplamadır. Dış kapı çelik, iç kapılar mobilya ve pencereler çift cam pvc imalattır. Ankastre mutfak olup dolapları mobilya, tezgâhı granittir. Banyolarda zemin seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Banyolarda; hilton lavabo ve klozet, duşakabin, wc'de klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Vitrifiye malzemeleri tamdır. Isınmada ve mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır. Taşınmaz mal bakımlı olup kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi Kurtuluş Mahallesi 64009 Sokak No:7 Maya Apartmanı Kat: 8 Daire No: 8 Seyhan / ADANA
Yüzölçümü 600 m2
Arsa Payı 50/600
İmar Durumu İnşaat tarzı 1/1000 İmar Planında meskenin bulunduğu parsel; ?MİA / Merkezi İş Alanı ve İmar Yolu - Taks:0,60 - E:2,40- Hmax: Serbest ? Yükseklik ile ilgili Plan Revizyon Çalışması bulunmaktadır.
Kıymeti 800.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler AT Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı üleklerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemezler.
1. Satış Günü 07/04/2021 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü 05/05/2021 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/8021 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.ilan.gov.tr/ilan/748861/emlak/konut/adana-seyhanda-265-m%C2%B2-4-1-daire-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER