banner6

ATO’dan Kızılay’a kan bağışı

Adana Ticaret Odası ile Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin birlikte düzenlediği kampanya çerçevesinde ATO Meclis üyeleri ve personeli tarafından kan bağışında bulunuldu.

ATO’dan Kızılay’a kan bağışı

ADANA (İLKHABER) - Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürüten ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zübeyt Şendur’un öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya kapsamında önemli miktarda kan bağışı yapıldı. Adana Ticaret Odası hizmet binasının 3. katında oluşturulan kan bağışı standında gerekli formları doldurduktan sonra kan vererek kampanyaya destek veren ATO Meclis üyeleri ve personeline teşekkür eden Zübeyt Şendur, “Kan bağış kampanyalarımızın daha etkili olabilmesi için vatandaşlarımızın yanı sıra kurum ve kuruluşlara da yöneldik. Böylelikle Adana’nın Kızılay’ın en çok kan topladığı kentler arasına girmesini sağladık. Kan bağışına herkesin her zaman ve aniden ihtiyacı olabileceği hiçbir zaman unutulmamalı. Bu anlamda Kızılay tarafından toplanan kanlarla sağlık alanında son derece önemli bir ihtiyaç karşılanmaktadır. Adana Ticaret Odası’nın Meclisi ve personelinin göstermiş olduğu duyarlılığı tüm kurum ve kuruluşlardan da bekliyoruz.” diye konuştu.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe de Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarına önem verdiklerini ve bu organizasyonlara destek olduklarını ifade ederek, “Kan bağışlarının daha uygun koşullarda alınabilmesi için tasarlanan proje kapsamında Adana Ticaret Odası olarak İnönü Parkı'ndaki Kan Bağış Evi’nin yapımını üstlenerek geçtiğimiz aylarda faaliyete başlamasını sağladık.  Bağışlanan her ünite kanın bir vatandaşımızın canını kurtardığının bilinciyle konuya son derece hassas yaklaşıyor ve bu yöndeki kampanyaları gönülden destekliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER