Çakmak Plaza’da işyerleri kapanıyor

Bir zamanların en işlek mekanlarından olan Çakmak Plaza’da son dönemde bir çok dükkanın kapılarına kilit vurduğu ve sahipleri tarafından kiralık yada satılık afişleri asıldığı görüldü.

Çakmak Plaza’da işyerleri kapanıyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Bir zamanların en işlek mekanlarından olan Çakmak Plaza’da son dönemde bir çok dükkanın kapılarına kilit vurduğu ve sahipleri tarafından kiralık yada satılık afişleri asıldığı görüldü.

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi çakmak Caddesi’nde bulunan Çakmak Plaza’da adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Optimum ve benzeri alış veriş merkezleri açıldıktan sonra eskisi kadar tercih edilmediği ileri sürülüyor. Çakmak Plaza’da son dönemde bir çok iş yeri sahibi dükkanlarını tahliye etmiş durumda. Özellikle 3. katta bulunan çok sayıda dükkan boşaltılmış ve üzerinde saltık yada kiralık afişleri yer alıyor.

Çakmak Plaza’nın şuan için büyük bir bölümünde sadece 2. el cep telefonu alım satımı yapan firmalar bulunuyor. Kafe tarzı mekanlar, internet kafe ve yayınevlerinin de küçük bir yer kapladığı plazanın son durumunu Adanalılar değerlendirdi. Vatandaşlar, çarşı merkezinde önemli bir yerde bulunan Çakmak plazada hem otura bilinecek hem de alış veriş yapabilecek yerlerin olduğunu hatırlattı. Ancak son dönemde bu gibi yerlerin kent merkezinde artığını belirten vatandaşlar, bu nedenle Çakmak Plaza’nın 2. plana itildiğini dile getirdiler.

Vatandaşlar, yine Optimum ve benzeri yerlerin açılmasının da Çakmak Plaza müşterilerine etki ettiğini hatırlatarak, “Burada sadece cep telefonu alım satım yerleri bulunuyor. Cep telefonu dinince akla artık Çakmak Plaza geliyor. Eskiden gezilecek bakılacak ürünler olurdu. Ama maalesef şuan eskisi gibi kalmadı. Bu nedenle eski popülerliğini bu alan taşımıyor” ifadelerini kullandılar.

Vatandaşlar, çakmak Plaza’da onca güvenlik görevlisi olmasına rağmen kapı girişinde çantalarla elini kolunu sallayarak insanların girdiğini savundu. Hiçbir aramadan geçmeden insanların içeri girdiğini hatta bazı kişilerin arama noktası diye çantalarını güvenlik görevlilerinin bulunduğu alana uzatıp X Ray cihazından kendileri geçmelerine rağmen çantaların aranmadan kişilere tekrar verildiğini dile getiren vatandaşlar, bunun yanlış bir uygulama olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2