banner6

Emek verin, dürüst olun, kazanın

Dünya’nın en zengin Türkleri arasında bulunan Ünlü İş Adamı Hüseyin Özer, hayatından kesitler anlattı.

Emek verin, dürüst olun, kazanın

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Anadolu Girişimci İşadamları (AGİD)’in geleneksel hale getirdiği ‘Ufku Zorlayanlar Programı’ kapsamında Adana Sheraton Otel’de düzenlenen Tecrübe Paylaşım konulu programa katılan Dünya’nın sayılı Türk İş Adamlarından Hüseyin Özer, hayatında yaşadığı tecrübeleri dinleyicileri ile paylaştı.

İlk olarak açılış konuşmasını yapan Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) Başkanı Seyfettin Alpat, 2014 yılının ilk programının düzenlediklerini söyledi. Düzenledikleri programların iş adamları ve iş kadınlarına önemli etkileri bulunduğunu işaret eden Alpat, “Burada sektöründe lider birbirinden değerli konuklarımız bizlere iş hayatındaki deneyimlerini bilgilerini ve iş hayatı ile ilgili ipuçlarını bizlere aktarmaktadırlar. “ dedi.

Alpat’ın konuşmasının ardından İngiltere’de yaşayan Ünlü Türk İş Adamı Hüseyin Özer, bilgi birikimlerini ve yaşadığı tecrübelerini anlattı. Tokat’ın Reşadiye İlçesine bağlı bir köyde keçi çobanlığı yaparken babasının vurmak üzere Ankara’ya gönderildiğini söyledi. Bu yolculukla hayatında ki değişimlerin başladığını anımsatan Özer, kendisinin hiç okula gitmediğini kendi kendine okumayı öğrendiğini belirtti. Çocukken kendisinin sevilmeyen bir çocuk olduğunu ve kendisinin zehirlenmek dahi istendiğini söyledi.

Özer şunları anlattı, “Dünya’da tavsiye edilen tek restoran olduk. Öyle bir güven elde ettik. BBC’ye de konuk olduk. Benimle film bile yapmak istediler. Yaptık 7 yıldır tüm dünyada oynuyor. Türk sadece kebapçı değildir. Dünya’yı böyle lanse edildi. Ancak Türk’ün yemeğinin yalnızca kebap olmadığını ispatladık. Lokantacılık Türkiye’nin kültürüdür. Maalesef bu konuda ben yalnız kalıyorum. Oraya gelmek isteyen varsa onlara yardımcı olurum. Dünyanın en romantik en güzel mesleği lokantacılıktır.. Ben öldüğümde mezarıma zengin değil lokantacı yazılmasını istiyorum. Uyanık ol diyorlar ya hani ben kimsenin uyanık olmasını istemiyorum. Ben köylüydüm ahmaktım. Senden iş adamı olmaz diyorlardı. Bir salak bir ahmaktan iş adamı oldu. İngiltere de bir arkadaşımla bir lokanta açtım. O bana güveniyordu. O yatırımını paraya ben kendime yaptım. Sonra kebapçı dükkanı açtım iş yaptı. Emek verince dürüst olunca oluyor insanlar sizi seviyor. Ben hiç eğitim almadım. Okula gitmedim. Ehliyet almaya kalksam bana ehliyet bile vermezler. Ama şimdi şu garibana bir bakın kıskanın. Türki’ye yi tanıtmak için çok emek veriyorum. 2.5 lira verip bir mektup yazdırdım Süleyman Demirel’e. Demirel’de bana iş bulma kurumuna git dedi. Ancak gittim bir şey olmadı. Az önce şirin bir köyde doğdu diye anons ettiler ya ne şirin köyü ben her gün dayak yiyiyordum.”


 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42