banner6

Esnaf kayıt dışından şikayetçi

25.Vergi Haftası Kutlamaları kapsamında Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz ve Vergi Daireleri Müdürleri Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini çiçekle ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinlediler.

Esnaf kayıt dışından şikayetçi

ADANA(İLKHABER) –   Adana İl Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz, Gelir İdaresi Grup Müdürü Ömer Kılıç, Gelir İdaresi Grup Müdürü Tahsin Atlı, Grup Müdür Vekili  Kamil Kurt, Gelir Vergi Dairesi Müdür Vekili Hasan Atmaca, Yüreğir Vergi Dairesi Müdürü Rafet Güccan, Seyhan Vergi Dairesi Müdürü Muzaffer Yazgan, 5 Ocak Vergi Dairesi Müdüresi Tülay Güler, Ziyapaşa Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Ören, Gelir Müdür Vekili Kazım Ağcabay, Denetim Koordinasyon Müdür Vekili Yalçın Damaoğlu, Çukurova Vergi Dairesi Müdür Vekili Murat Kazımpolat ile Denetim Koordinasyon Müdürlüğü’nden Yalçın Damoğlu, Birlik Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandılar.

 

Birlik Başkan Vekili ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Vergi Dairesi Müdürü Yavuz ve ekibine,  TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Kâzım Barışık'ın Ankara’da olması nedeniyle ziyarette hazır bulunamadığını,  ancak selam ve sevgilerini kendileriyle paylaştığını belirterek, "Sayın Başkanımıza sabah bilgi verirken sizlerin geleceğini de hatırlattım ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, sevgi ve selamlarını yolladı"diye konuştu.

                  

Birlik Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Kenan Yılmaz, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan'ın da katıldığı ziyarette Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz. Ziyaretin 25. Vergi Haftası dolayısıyla yapıldığını tüm vergi dairelerinin müdürleri ve grup müdürleriyle birlikte Sivil Toplum Örgütleri ile okullara giderek haftanın neden yapıldığını verginin önemini anlattıklarını söyledi.

 

 Yavuz, bu kapsamada ESOB ziyaretini yaparak esnafların görüş ve düşüncelerini almaya geldiklerini esnaf teşkilatının kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti.

 

Başkan Vekili Nihat Sözütek, ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını birebir tüm müdürlerin bulunduğu bir ortamda gerçekleşen bu toplantının da Esnaf açısından en iyi görüşmelerden birisi olduğuna dikkat çekerek, "Bu toplantının önemini çok iyi biliyoruz. Çünkü tüm müdür arkadaşlarımızla sorunlarımıza birlikte bakma fırsatı oluyor. Oda Başkanlarımızda yine bu toplantı dolayısıyla kendi açılarından odalarını ilgilendiren konularda sizlere sorunlarını anlatma fırsatı buluyorlar" dedi.

                    

Oda başkanları kendi odalarını ilgilendiren konularda vergi Dairesi başkanı ve müdürlere bilgi verirken en fazla yakındıkları konuların başında kayıt dışı çalışanların olduğunu belirterek Esnafın kayıtdışı çalışanlardan dolayı büyük zararı olduğunu bunun önlenmesini isteyerek kayıt dışılığın aynı zamanda devleti de büyük zarara uğrattığını bildirdiler.

                      

Devletin esnafa yardımcı olacakken esnafla adeta rekabete girdiğini de hatırlatan oda başkanları devletin ekmekten, ulaşımdan ve esnafın yaptığı birçok işten örneğin devlet daireleri içine açılan ve denetimden muaf berber ve kuaför gibi işlerden elini çekmesini istediler.  Bu yapılanların zaten zorda kalan Esnaf kesimini daha da zora soktuğunu kayıt dışılığın daha sıkı takip edilerek esnafın ekmeğine ortak olan kişilerinde denetime alınmasının ortak istekleri olduğunu belirttiler.

                     

Sorunları dinleyen Vergi Dairelerinin Müdürleri ve Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz, oda başkanlarının kendilerine aktardıkları sorunların kendilerini ilgilendiren bölümlerini halledebileceklerini ancak bazı konuların yasayla çözümlenmesi gerektiğini belirterek, bunun içinde Ankara'ya irtibata geçerek sorunların oraya aktarılacağını çünkü anlatılanların sadece Adana'yı ilgilendirmeyip tüm Türkiye'deki esnafları ilgilendirdiğini belirterek gereğinin yapılacağını söyledi.

                   

Sıcak ve samimi bir sohbet havası içinde gelen ziyaret sırasında Recep Yavuz, yanlarında getirdikleri çiçeği Başkan vekili Nihat Sözütek'e vererek güzel bir jest yaptı ve birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra izin isteyerek diğer gidecekleri yerleri ziyaret edeceklerini belirterek vedalaştılar.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42