İstihdam yaratacak tesisin temeli atılacak

İstihdam yaratacak tesisin temeli atılacak

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatıyla, içinde canlı hayvan alım satım borsası, et borsası, konaklama tesisi, et parçalama ve sucuk dolum tesislerinden oluşacak olan Et Kombinası’nın temeli 19 Ekim'de atılacak.

Birkaç aydan buyana gündemde olan kentte yapılması planlanan “Et Kombinası” inşaatının atılacağı tarih belli oldu. Merakla beklenen “Et Kombinası” kentte şimdiden heyecan uyandırmaya başladı. 150 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan et kombinasında 500 kişi istihdam edilecek.

YAP İŞLET DEVRET MODELİ

Türkiye’nin en büyük et kombinası olma özelliğine sahip olacak yer Yap İşlet Devret modeli ile gerçekleştirilecek. Adana Kasaplar Odası İşletmeciliği’nde olacak Et Kombinası’nda istihdam edilecek personellerin 350’sini belediye karşılayacak. Geri kalan 150 kişi ise işletme tarafından istihdam edilecek.

KARALAR’IN TALİMATI

Et Kombinası içinde canlı hayvan alım satım borsası et borsası konaklama tesisi et parçalama ve sucuk dolum tesislerinde yer alacak. Bu önemli proje ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Et kombinasının temeli 19 Ekim tarihinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın katılımı ile atılacağı öğrenildi.

8 MİLYONA MAL OLACAK

8 milyona mal olacak tesisisin işletmeciliğini Adana Kasaplar Odası tarafından yapılacak. projenin arazisi ise, Küçükoba ASKİ Arıtma Tesisine yakın 150 dönüm araziye yer verilecek. Kurulacak tesis Yap İşlet Devret Modeli ile hizmet verecek.

500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yapılacak tesisin Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatıyla projenin gerçekleşeceğine dikkat çeken Yağmur, 500 kişinin burada istihdam edileceğini dile getirdi.

350 PERSONEL BÜYÜKŞEHİR’DEN

Bu istihdamlar içerisinde, yaklaşık 350 işçiyi büyükşehir belediyesi, 150 işçiyi de Kasaplar Odası olarak istihdam edeceklerinin altını çizen Yağmur, “Yapılacak bu tesis Türkiye de örnek Et Kombinası olacak. Şimdiden Adana’ya hayırlı olsun” dedi.

YAĞMUR’DAN, KARALAR VE AKAY’A TEŞEKKÜR

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay'a Adanalıya verdikleri bu büyük ve önemli tesisler için teşekkür etti. Yağmur, "Adana’mız için el ele verip birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2