banner6

Kadın tekno girişimcilere Çukurova GİAD desteği

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), iş fikirlerini masaya yatıran kadın tekno girişimcilere (Startup Weekend Women) mentör ve jüri desteği verdi.

Kadın tekno girişimcilere  Çukurova GİAD desteği

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), iş fikirlerini masaya yatıran kadın tekno girişimcilere (Startup Weekend Women) mentör ve jüri desteği verdi.

Tekno girişimler (startuplar) için 3 günlük yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend, bu defa kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırdı. Yürütücülüğünü Çukurova Üniversitesi’nin yaptığı Adana Girişimcilik Merkezi’nde teknoloji tabanlı girişimlerin yarıştığı Startup Weekend Women, Türkiye’de sadece İzmir ve Adana’da organize edildi.

Dünyanın her yerinden kadın girişimcilerin katılabildiği etkinlikte, teknoloji, ekip çalışması ve mentörlükle, kadın girişimcilere önemli fırsatların önü açıldı. Kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırdığı Startup Weekend Women’da ekipler, 3 gün süren tekno girişim eğitiminin ardından jüriye sunum yaptılar. Çukurova GİAD da, Adana’daki bu önemli etkinliğe mentör ve jüri desteği verdi.

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Tekyeten ve Ceyhun Baskın ile dernek üyeleri Sibel Çelik, Sinem Özgen, İrem Gedik, Meral Sevim, Ece Güneyli ve Sedef Madenci, mentörlük yaparak kadın girişimci adaylarıyla bilgilerini paylaştılar, Kanvas İş Modeli’ni uygulayarak, projelerin hedef kitlelerini, uygulanabilirliğini, yatırım bütçesini, sürekliliğini sorguladılar. Hayallerinin peşinden koşan kadın girişimcilerin sayısının artması, dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek başarılı startuplar ortaya çıkartmaları için düzenlenen Startup Weekend Women, jürinin değerlendirmesiyle son buldu. Kazanan ekibin, 2020'de Singapur'daki finallere katılacağı belirtildi.

Dernek olarak kadın girişimcilerin sayısının artırılmasına yönelik önemli bir program olan Startup Weekend Women’a destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Günümüzün ve geleceğin mimarı kadınlarımızın, tekno girişimleri, en az onlar kadar bizleri de heyecanlandırdı. Startup Weekend Women’da görev almak, kadın girişimci adaylarının projelerinde mentörlük yapmak ve jüri olarak görev almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Burada birinci olan projenin Singapur’da yarışacak olması, kentimizi temsil edecek olması açısından da önemlidir. Bu organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ederken, kadın girişimcileri iş fikirleri ve girişimci ruhları yönünden kutluyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42