banner6

Karnaval Adana ekonomisine katkı sağlıyor

Karnaval Adana ekonomisine katkı sağlıyor

ADANA(İLKHABER)-Adana Akaryakıtçılar Derneği Kurucu Başkan’ı Mehmet Eraydın, karnaval heyecanı süren Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Adana ekonomisi ve çevre illerin ekonomisine azımsanmayacak derecede büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

Başkan Eraydın, Portakal Çiçeği karnavalının Adana’nın tanıtımını ve kültürünü tüm Ülke geneline yansıtacağı gibi, Uluslar arası alanda da Adana’nın ismini ön plana çıkacaktır dedi. Eraydın yaptığı açıklamada  şunları söyledi;

“Adana’mız Portakal Çiçeği Festivali’nin güzellikleri ile anılacak.  Bu yıl 7.’si düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali’nin, bazı kişilerce, “Adana’ya hiçbir yararı yok, başta içki olmak üzere kültür ve ahlaksızlığı barındıran bir etkinlik olarak görülmektedir. Bu kötülüğü işleyenler büyük günah kazanacaktır” demekte. Böyle saçma bir şey olur mu? Ülkeler ve şehirler, etkinlikleri ile, kültürleri ile sanayisi ile anılır. Portakal Çiçeği Festivali’i insanlarımızı mutlu etmekle birlikte, başladığı günden bu güne, dünyanın sayılı karnavallarının biri olma yolunda büyük bir mesafe kat eden, Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalının, eğlenceli etkinliklerinin yanında, çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivitelere ev sahipliği yapması gurur vericidir. Ayrıca, ekonomik anlamda sadece Adana değil, civar il ve ilçelere de ekonomik olarak katkıda bulunmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Adana Valiliği’nin, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri’nin desteği ile gerçekleştirilen Karnaval, Adana’ya yerli ve yabancı en az Bir Milyon turist’in gelmesini sağlıyor. Bu yıl da Adana otellerinde ki doluluk nedeni ile insanlarımız gelen misafirleri, evlerinde ağırlamakta. Yüz’ün üzerinde kültür ve sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği Karnaval da, bazı standlar da sağlanan gelir öğrencilere burs olarak aktarılacaktır. Öte yandan karnavalın bu kez Adana ekonomisine, önemli bir gelir bırakacağı tahmin edilmekte. Bundan dolayı Portakal Çiçeği Festivali’nin yetkililerce çok daha büyük çalışmalara girilerek daha sistemli bir hale getirileceğini düşünüyorum. Burada emeği geçen kurum ve kuruluşlara, Festival’i Adana’mıza kazandıran,bu işin önderliğini yapan, Sabancılar’ın CEO’su, Ali Haydar Bozkurt Bey’e de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42