banner6

Kasap esnafına destek ve teşvik verilmesi talebi

Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Korona virüsü nedeniyle kasap esnafına destek ve teşvik verilmesini istedi.

Kasap esnafına destek ve teşvik verilmesi talebi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Korona virüsü nedeniyle kasap esnafına destek ve teşvik verilmesini istedi.

Tüm dünyayı saran ve ülkemizde de görülen Korona virüsü vakası ile mücadele sürüyor. Vatandaşlar evde kal çağrısına uyarken, bazı esnaflar yaşanan durum nedeniyle alış verişlerin düştüğünü yönünde dert yakınıyor. Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, tamda bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak,  Korona virüsü nedeniyle kasap esnafına destek ve teşvik verilmesini istedi.

Korona virüsü nedeniyle alınan önlemleri yerinde ve olumlu bulduklarını dile getiren Yağmur, “Ancak salgın nedeniyle iş yapamayan esnafımız için özel destek paketlerinin devreye sokulması gerekmektedir. Çarşılar sokaklar boş, esnaf perişan, vatandaşlarımız kasaba, tavukçuya gitmiyor. Esnaf siftah yapmadan akşam dükkan kapatıyor. Kira elektrik, su, doğalgaz, stopaj, SGK ve çalışan ödemeleri devam ediyor. SGK, Stopaj gibi ödemelerin ertelenmesi, hiç olmazsa devletimize olan ödemeler için bankalara olan kredi borçlarına esneklik getirilmeli ve kredi kefalet kooperatiflerine olan borçlar bir süre ertelenmelidir” dedi.

Sağlığın her şeyin başında yer aldığını anlatan Yağmur, “Üyelerimizin nefes alması sağlanmalıdır. Sağlık her şeyin başında yer alıyor. Ancak esnafımızın bu süreci en az zararla atlatması için önlemler de vakit geçirilmeden peşi sıra açıklanmalıdır. Sermayesi az olan esnafımızın dayanma güçlerini artıracak tedbirler uygulamaya bir an önce geçirilmelidir. Ayrıca iki aydan fazla prim borcu olan esnafımız muayene olup ilaç alamıyor. Prim borcundan dolayı muayene olamayan ve ilaç alamayan esnaf ve aileleri için muayene olabilmeleri sağlanmalıdır.” diye konuştu.

Acil önlem ve ekonomik destek paketinin bir an önce açıklanmasını talep eden Yağmur, “Bu tedbirler alınmadığı takdirde, esnafımızı dükkan kapatmanın eşiğindedir. Esnafımız işyerlerimizde sürecin başından itibaren gerekli tedbirleri almıştır. Unutmayalım ki, esnafımıza sağlanacak her türlü destek ve teşvik ülkemiz ekonomisinde olumlu izler bırakacaktır. Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı zorlu dönemi, hep birlikte en kısa zamanda atlatmak dileği ile.” ifadelerini kullandı.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER