banner6

Kırmızı etin ilk indirimli durağı Adana

Kırmızı etin ilk indirimli durağı Adana

Kırmızı etin ilk indirimli durağı Adana

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) -Türkiye’de Et ve Süt Kurumu ile Türkiye Kasaplar Federasyonu tarafından yapılan anlaşma ile 65 liraya kadar yükselen et fiyatları 55 liraya düşürüldü.

Son dönemde ardı ardına tavuk ve kırmızı ete gelen zamlar vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar, aldıkları et ve tavuk miktarını azaltırken, sevindirici haberi  Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur verdi. Yağmur, 65 liraya kadar çıkan kemiksiz etin fiyatının 10 lira geriye çekilerek 55 liradan satıldığını belirtti. Bu düşüşle etin fiyatında yüzde 13 indirime gidilmiş oldu.  Geçtiğimiz yıl satılan etin fiyatı ise 35 ile 45 lira arasında değişiyordu.

26 HAZİRANDA TOPLANTI YAPILDI

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, artan bu et fiyat artışı konulu  Et ve Süt Kurumu ile Türkiye Kasaplar Federasyonu olarak 26 Haziran’da bir toplantı yaptıklarını söyledi. Bu toplantıda alınan karar doğrultusunda Türkiye genelinde et fiyatlarının sabitleneceğine dikkat çeken Yağmur, ileriki günlerde fiyatın daha da  düşmeye devam edeceğini savundu.

YENİ FİYATLAR

Türkiye’de yeni fiyatların ilk olarak Adana’da uygulanmaya başladığını işaret eden Başkan Yağmur, “Bu çalışmamızdan önce fiyatlar 65 liraya kadar yükselmişti ancak 55 liraya kadar indirdik. Vatandaşlar fiyatlara inanamıyordu ancak şimdi kırmızı eti daha kolay alabiliyorlar. Önümüzdeki günlerde indirimin devam edeceğini ve fiyatların daha da aşağılara çekileceğini düşünüyoruz. Ancak büyük marketler sabit fiyat uygulamasına uymuyorlar. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığı’nın bir çalışma yapması gerekiyor.” dedi.

  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42