banner6

Mükelleflere uyarı

Adana Vergi Dairesi Başkanlığı, bazı alacakların yeniden yapılandırılması için başvuran mükelleflerin ilk taksitini 31 Temmuz’da yatırması gerektiğini duyurdu

Mükelleflere uyarı

 ADANA (İLKHABER) – Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ndan yararlanmak için başvuruda bulunanların ilk taksit ödeme süresi 31 Temmuz Pazartesi günü sona eriyor.

 

Adana Vergi Dairesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hükümet ve meclis onayından geçerek, Resmi Gazetede yayınlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki 6736 ve 7020 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sona ereceği bildirildi.

 

Açıklamada, kanunun getirmiş olduğu imkânlardan yararlanılabilmesi için; Kanun kapsamında yapılandırılan borçların taksit ödeme süresi içinde tam olarak ödenmesi gerektiği ve taksitlerin süresinde ödenmesinin önemine vurgu yapıldı.

 

Ayrıca borcu olanların kredi kartıyla ödeme imkânı da olduğu ve kanun kapsamında yapılandırdıkları borçlarını vergi dairelerine ve anlaşmalı bankalara ödeyebilecekleri gibi www.gib.gov.tr adresinde internet vergi dairesinden kredi kartıyla da ödeme imkânı olduğu belirtildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 14:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER