SANAYİCİ KADINLAR AOSB BAŞKANLIĞINDA BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ilk toplantılarını Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.

SANAYİCİ KADINLAR AOSB BAŞKANLIĞINDA BULUŞTU

ADANA (İHA) - TOBB Adana KGK Başkanı Esra Özden liderliğinde gerçekleştirilen toplantıya, AOSB’de faaliyet gösteren firmaların, kadın işverenleri, temsilcileri ve şirket ortakları katıldı. AOSB Yönetim Kurulu Başkan’ı Bekir Sütcü ve Bölge Müdürü Mustafa Keskin ile görüşen kadın sanayiciler, çalışmalar hakkında bilgi edindiler.
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, bölgede bir şehir belediyesinin verdiği tüm hizmetleri sanayicinin ayağına getirdiklerini belirterek, “SGK şubesi, Gümrük Müdürlüğü, İşkur şubesi, polis merkezi, ortak iş güvenliği ve iş sağlığı birimi, teknik meslek lisesi ve yüksekokulu, alt yapı hizmetleri, ağaçlandırma ve daha birçok hizmet bölgemizde mevcut. Bir şehirde ne varsa buraya getirerek, sanayicimizin zaman ve maddi kayıplarını önlemeye çalışıyoruz ki sanayicilerimiz tüm zamanlarını üretime ve dolayısıyla istihdam yaratmaya ayırabilsinler" dedi.

“KADINLAR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALI”
AOSB Seyhan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ise TOBB Adana KGK Başkanı Özden, sanayici kadınlara birlik ve beraberlik mesajı verdi. Üreten, sanayici kadınların ilk defa bir araya geldiği toplantıda, Özden, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu hakkında bilgi verdi. Özden, ‘’Kurulumuz, oda ve borsaların kadın meclisidir. Şuan 205 üyemiz var. Kurul, sanayi, ticaret ve borsa odaları çatısı altındaki işveren ve yönetici kadınlardan oluşuyor. Hedefimiz Adana’da kadın istihdamına fayda sağlamak” dedi.

“ADANA İHRACATININ YARISI AOSB’DEN YAPILIYOR”
Özden, Adana’dan yapılan 2 milyar liralık ihracatın yarısının AOSB’den yapıldığını vurgulayarak, bölgenin önemine dikkat çekti. Özden, ‘’ Adana’nın son 25 yılına damga vuran en önemli projesi OSB’dir. Buraya yatırım yapan bütün girişimcilere teşekkür ediyorum. İstihdam sağlıyorlar, marka çıkarıyorlar, şehre değer katıyorlar. Kenti sosyal ve ekonomik anlamda büyütüyorlar. Ancak bu girişimciler arasında kadınları görmek bizler için çok önemli. Ben buradan bütün kadın girişimcilere ellerini taşın altına koymalarını tavsiye ediyorum. Odalara ve borsalara daha yakın olmalıyız. Sesimizi daha gür çıkarmalıyız. Kadınların sanayideki güçlerinin artmasıyla, kent daha güçlü bir ekonomiye sahip olacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2