banner6

Tüketici Hakem heyetinden Vali Coş'a ziyaret

İl Tüketici Hakem Heyeti üyeleri, "Dünya Tüketici Hakları Günü" dolayısıyla, Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti.

Tüketici Hakem heyetinden Vali Coş'a ziyaret
  ADANA (İHA) -  Ziyarette konuşan İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı ve Ticaret İl Müdür Vekili Adnan Ekiz, Tüketici Hakem Heyeti'nin yaptığı çalışmalar hakkında Vali Coş'a bilgi vererek, tüketicilerin yaşadığı sorunlardan bahsetti.
  Vali Coş ise, tüketicilerin daha bilinçli olması konusunda eğitilmesi gerektiğini söyledi. Tüketicilerin korunması konusunda yasaların var olduğunu vurgulayan Vali Coş, “Tüketicilerin korunmasıyla ilgili kanunlar, üretici ve satıcılar tarafından yeteri kadar uygulanmadığı gibi tüketiciler de haklarını çok fazla önemsemiyor. Tüketicilerin güven içerisinde alış veriş yapmasını sağlayan hususlar maalesef uygulamaya geçmemiş oluyor. Dolayısıyla hep beraber etkin bir denetim ve rehberlikle bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Özellikle Esnaf ve Ticaret Odalarına görevler düşüyor” dedi.
  Tüketici haklarının uygulanması konusunda Tüketici Hakem Heyeti’ne büyük görev ve sorumluluklar düştüğüne değinen Vali Coş, “Tüketici Hakem Heyeti’nin önemli bir misyonu var. Bu misyonunda yerine getirilmesine katkıda bulunduğunuz için sizlerin şahsında burada olmayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Ayrıca 'Alo 175 Tüketici Hattı' aracılığıyla tüketicilerimizin sorularına cevap verilmektedir. Bu vesileyle, tüm tüketicilerin ‘Dünya Tüketici Hakları Günü’nü kutluyorum" dedi.
  Ziyarette Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk ve İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti üyeleri de hazır bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER