banner6

Yapı Fuarı açıldı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Start Fuarcılık tarafından düzenlenen 'Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı' açıldı.

Yapı Fuarı açıldı

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) -  Kentte ikincisi düzenlenen fuar, 11 Nisan Meydanı'nda törenle açıldı. Fuarın açılışına Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk, Ahmet Yazgan,  bürokratlar, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hasan Sert ve inşaat firması yetkilileri katıldı.

 

Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, şunları söyledi:

“Son 12 yılda hükümetimiz tarafından yapılan başarılı çalışmalar ile Türkiye’de adeta çağ atlayarak hem vatandaşların hayat standartları yükseltilmiş hem de güvenli bir büyümeyi gerçekleştirmiştir. Bu dönemde hayata geçirilen siyasi, ekonomik ve sosyal reformların neticesinde Türkiye ekonomisi 2002’den bu yana yıllık ortalama yüzde 5 olarak büyümüş, kişi başı milli geliri 2002 yılında 3 bin 500 dolar iken 2013’te 11 bin dolara yükselmiştir. 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracat miktarı 2013’te 151. 7 milyar dolara çıkmıştır. Bu büyük ekonomi ve büyük başarılarımızın arkasında 12 yıldır süre gelen siyasi istikrar sıkı bir şekilde uyguladığımız mali disiplin, büyük kamu yatırımlarımız ve sosyal Devlet olma bilinci ile hareket ediyoruz.”

Konuşmaların ardından Start Fuarcılık, fuarda emeği geçenlere plaket verdi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e plaket verildiği sırada Vali Küçük, “Hak edecek bir şey yapmadık daha düzgün bir şey yapayım ondan sonra verin” dedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan stantta müzik eşliğinde çiğköfte yoğruldu. Çiğköfte almak isteyenler kısa süreli izdihama neden oldu. Stantta katılımcılara çiğköfte ikram edildi. Vali Küçük, Başkan Güvenç ve beraberindekiler 3 gün sürecek fuarın açılışını yapıp, stantları dolaşıp firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER