Emniyet ve biz...

Bu gün gecesini gündüzüne katarak çalışan Emniyet Teşkilatı hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.

Şöyle bir baktığımızda aslında halkımızın çoğunluğunda emniyet mensuplarını sevdiklerini, saygı duyduklarını ve bu mesleğin kutsallığına inandıklarını vatandaşlarımızdan duyuyoruz.

Bazı anneler babalar çocuklarını yaramazlık yaptığında; ‘Bak polis amcalar geliyor seni onlara veririm’ diye korkutuyorlar. Bu bence bilinçsizce yapılan en yanlış hareket olsa gerek.

Aslında biz ebeveynler evlerimizde çocuklarımızın okuldan dönüşlerini beklerken, onların güvenliği için okul önlerinde sivil polislerimizin beklediğini unutmamalıyız. 

Geleceğimiz olan çocuklarımıza polislerimizin de bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz, bizlerden bir parça olduğunu öğretmeliyiz. Bunu yapmak biz ebeveynler için en kutsal davranış şeklidir diye düşünüyorum.

Emniyet birimlerimizin ne gibi zorluklarla uğraştıklarını, bizim daha rahat, daha huzurlu bir ortamda yaşamamız için gece gündüz demeden, canlarını dişlerine takıp çalıştıklarını unutmamalıyız. 

Onlara daha saygılı, daha sevecen bir anlayışla yaklaşıp yardımcı olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmak üzerimize düşen en önemli görevdir.

Gün geçtikçe Polis ve halk arasındaki diyaloğun eskiye göre daha iyi bir konuma geldiğini görebiliyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm emniyet birimlerimize yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum…

  

YORUM EKLE

banner2