En anlamlı bağış izdihamı


En anlamlı bağış izdihamı
BAYRAM BULUT
ADANA (İLKHABER) Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ve Yüreğir Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi işbirliği ve Türk Kızılayı Kök Hücre Koordinasyon Merkezi ve Adana Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi tarafından da desteklenen “Umut Işığım Olur musun, Kök Hücre ve Organ Bağışı Kampanyası” Yüreğir Şehit Samet Saraç Halk Eğitim düzenlendi. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların yoğunluğu zaman zaman izdiham oluşmasına neden oldu.
Kampanya öncesi Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel ve Kızılay görevlisi Özge Er, birer konuşma ve sunum yaparak kampanyaya katılan vatandaşları bilgilendirdi. İlk olarak bir konuşma yapan Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, bugüne kadar yapılan bağışlarla 223 çocuğun yaşama tutunduğunu söyledi.
223 ÇOCUĞUMUZ YAŞAMA TUTUNDU
Daha fazla çocuğun hayata tutunması için daha çok çalışacaklarını dile getiren Başkan Yücel, “Lösemi hastası çocuklarımızın yaşama umudu olabilmek için bu gün burada kök hücre bağışı kampanyası yapıyoruz. Türk Kızılay’ı öncülüğünde kurulan Türk Kök İlik Bankası’na bugüne kadar yapılan bağışlar ile 223 çocuğumuz yaşama tutundu. Bundan sonraki süreçte de çocuklarımızın lösemiden ölmemesi, hayatta kalabilmeleri için dernek olarak mücadele etmeye devam edeceğiz. Çalışmalarımız sürüyor. Kampanyaya ciddi katılımlar oluyor. İnsanlar son dönemde kök hücre bağışına yoğun ilgi göstermeye başladılar. Buda sevindirici. Önceden korkular ve kaygılar vardı. Ancak insanlara korkmamaları gerektiğini anlatıyoruz. İlik bağışının kan vermek kadar kolay olduğunu cerrahi bir operasyon olmadığını hayat kurtarmanın çok güzel bir duygu olduğunu söylüyoruz ve insanlarda şuanda buradalar bir izdiham var. Herkese teşekkür ediyoruz. “ dedi.

YORUM EKLE

banner2