En karlısı Adana…

TFF 1. Ligi 7. haftasında en karlı çıkan Adana oldu. Çünkü kentin iki takımı da elde ettikleri galibiyet ile 3’er puanı haznelerine yazdırdı.

Bu sezon Adana Demirspor açısından bakacak olursak, sezon başındaki büyük değişim hafızalarda her ne kadar ‘Acaba bu yıl olur mu?’ gibisi soruyu aklımıza getirse de haftalar ilerledikçe o kuşkuyu kaldırdı diyebiliriz.

Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve yeni oyuncular, ardından taraftarın desteği yıllardır özlediğimiz tabloyu şekillendirmeye başladı. Oynanan 7 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi… Şuanda 16 puan ile üçüncü sırada olmak ve bu sezon Süper Lig için ‘Bende varım’ demek…

Özellikle son üç maça baktığımızda; Adana Demirspor’un Hatay maçıyla başlayan 3-0’lık başarı, Altınordu’yu deplasmanda 1-0 yenmesi ve ardından geçtiğimiz hafta Eskişehir’i 4-0 gibi farklı bir skor ile mağlup etmesi gelecek açısından iyi izlenim verdiğini gösterdi.

Burada birde şuna dikkat çekmek gerekir diye düşünüyorum. Eskişehir maçında sergilenen dostluk takdire şayandı demek gerekir. Taraftarlar daha maça başlarken Eskişehirspor’lu oyuncuları çağırarak alkış tuttu ve maç esnasında sloganlar ile dostluk mesajları verdi. Tüm taraftarları kutlamak gerekir.

Ayrıca geldiği günden beri durmadan çalışan, kentin tüm paydaşları ile bir araya gelen Kulüp Başkanı Murat Sancak, Eskişehir maçında ilk yarının bitimine kadar tüm taraftarları dolaşıp birlikte maçı izledi. Taraftarlar başkanın bu davranışını takdirle karşılayıp bağrına bastı. Bu birlikteliğin devamlı olmasını diliyoruz. Yolun açık olsun Adana Demirspor…

ADANASPOR’DA KIPIRDAMA VAR

Bu sezon bir türlü istikrarı yakalayamayan Adanaspor, nihayetinde hafta sonu Giresun deplasmanında 3 puan ile tanışarak, sezonun ilk galibiyetini aldı. Toros Kaplanının çiçeği burnunda hocası Coşkun Demirbakan’ın ilk maçta aldığı bu galibiyet bir kıpırdamanın, yeniden dirilişin sinyali olabilir mi?

Umarız bu 3 puan bir başlangıç ve çıkışın yolu olur. Artık şimdi bu hafta sonu oynayacakları Balıkesir karşılaşmasına bakacağız. Temennimiz Adanaspor’un da bir çıkış yakalayarak üst sıralarda kendine bir yer bulmasıdır.

Evet. Geçtiğimiz hafta her iki güzide kulübümüzün de 3 puan alması kentte tam bir ‘Adana haftası’ havası yarattı. Artık bundan sonra tüm haftaların bizim olmasını istiyoruz. Adanalı kulüplerine destek vermeye hazır. Gerisi takımların göstereceği performansa kalmış…

 

 

YORUM EKLE