Film festivali başlıyor…

Beklenen gün geldi. Heyecan dorukta…

Evet. 25. Uluslararası Adana Film Festivali, yoğun bir etkinlik programıyla yarın başlıyor. 22-30 Eylül tarihlerinde yapılacak olan festival süresince film gösterimlerinin yanı sıra; çok sayıda panel, söyleşi ve sergi sanatseverlerle buluşacak.

İlk olarak yarın 75. Yıl Sanat Galerisi’nde, 25. Yıl Festival Tarihi Sergisi açılacak. Ardından Çizgi Romandan Beyaz Perdeye isimli söyleşi gerçekleştirilecek.  Süleyman Turan, Suat Yalaz ve Özgür Ateş’in konuşmacı olacağı söyleşinin ardından Erhan Tuncer’in, Yeşilçam’da Senaryo konulu interaktif konferansı gerçekleşecek. Günün son etkinliği TÜYAP Fuar Merkezi’ndeki Sıla konseri olacak.

Pazar günü ise Pazar günü 75. Yıl Sanat Galerisi’nde, 25. Yıl Festival Tarihi Sergisi açılacak. Yine aynı gün ve aynı mekanda Türk Sineması Nereye Gidiyor ve Azerbaycan Sineması’nın 120. Yılı konulu etkinlikler gerçekleştirilecek.

24 Ekim Pazartesi günü de çok sayıda etkinlik sinemaseverlerle buluşacak.  Muhsin Ertuğrul Söyleşisi’ne Ayla Algan, Yılmaz Atadeniz ve Necip Sarıca konuşmacı olarak katılacak.

25 Eylül Salı günü Şerif Gören’in Sinema Hafızası isimli söyleşide Şerif Gören ve Sabahattin Çetin konuşmacı olacak.

26 Eylül Çarşamba günü Yılmaz Güney Sineması konulu söyleşi yapılacak. Aynı gün Cannes Film Festivali Kısa Filmcilerle Buluşuyor isimli söyleşi gerçekleştirilecek.

27 Eylül Perşembe günü Orhan Kemal Sineması ve Kayıp Senaryoları konulu söyleşi var. Ayrıca akşam 18:30’daki Sevgi Kortejinde sanatçıların halkla buluşması var. O korteje tüm Adanalıların katılması ve atmosferi soluması gerekir. Tüm bunların yanında aynı gün akşam Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) Sertab Erener konseri var.

Anlayacağınız yok yok. Adana’da festivaller başlıyor. Önce Film festivali, ardından lezzet festivali…

 

YORUM EKLE