banner6

"1 Mayıs'ın bayram tadında kutlanmasını diliyorum"

Aldırmaz'dan 1 Mayıs mesajı

"1 Mayıs'ın bayram tadında kutlanmasını diliyorum"

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, tüm emekçilerin, huzur içinde çalıştığı, alın terinin karşılığını aldığı bir dünya dileğinde bulundu. 

  1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "İşçinin ve emekçinin Bayramı olan 1 Mayıs, tüm işçilere kutlu olsun. Diliyorum ki 1 Mayıs, bayram tadında kutlanır, 1 Mayıs'lar işçinin ve emekçinin sorunlarının çözülmesine vesile olur" dedi.

  Belediye olarak çalışanların emeklerinin karşılığını almasına, iş barışına ve huzuruna büyük önem verdiklerini ifade eden Aldırmaz, "Kısa bir süre önce işçilerimizi kapsayan bir toplu sözleşme imzaladık. Yeni ücretlerle işçimizi memnun etmeye gayret ettik. İmkanlarımız ölçüsünde maaşları artırdık. İşçiye borcumuz da yok. Çünkü çalışanlarımız iş yerinde mutlu ve huzurlu olursa verimlilik de o derece artar. Bunun bilincinde, emeğe saygılı bir tutum sergiliyoruz" şeklinde konuştu.

  Çalışma hakkının kutsal bir hak olduğunu ve anayasal güvence altında bulunduğunu anımsatan Aldırmaz, şöyle devam etti:

  "Emek en yüce değerdir. Benim de dileğim; emeğini ve alın terini ortaya koyarak üretim yapan, hizmet veren emekçi kardeşlerimin hakkını alabilmesi, insanca yaşayacak olanaklara kavuşmasıdır. Böylesi bayramlar emeğin kutsallığının vurgulanması bakımından çok önemlidir. Tabi ki bayramlar bayram tadında kutlanmalı, hak talepleri demokratik kurallar içinde en güzel biçimde ortaya konmalıdır. Sosyal devlet anlayışının bir sonucu olarak da işçilerimizin insanca yaşayabileceği ortamlar sağlanmalıdır. Ülkemizde emeği ile geçinmeye çalışanların büyük sorunları olduğu ortadadır. Bu sorunların bir an önce çözülmesi en büyük dileğimdir. İşçilerin alın terinin karşılığını aldığı, kalkınmış bir Türkiye dileklerimde tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER