banner6

10 Ağustos bir fırsattır

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, Kozan'ın köylerinde yaptığı seri toplantılarda birlik ve dirlik için Ekmeleddin adresini gösterip, destek istedi:

10 Ağustos bir fırsattır

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’le birlikte, Kozan’ın bazı köylerini gezerek, 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istedi. Karahamzalı, Acaryayla, Akçalıuşağı, Kargapazarı ve Tapan köylerinde halkla buluşan Başkan Hüseyin Sözlü, köy sakinlerinden, Türkiye’nin geleceği için sağduyulu davranarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemelerini istedi.

 

ECDADIMIZA LAYIK OLMALIYIZ

Başkan Hüseyin Sözlü, “Son dönemde Cumhuriyetçilikle Osmanlıcılık, Müslümanlıkla Türklük çatıştırılmıştır. Milletimiz 36 etnik unsura bölünmüştür. Öz Türkmen yurdu Kozan’da yıllardan bu yana verdiğiniz destek, açtığınız kredi artık yeter. İstismar edildiniz. Milliyetçilik ve adınız ayaklar altına alındı. Ecdadınızın katliam fırınlarında yanarak verdiği mücadele yok sayıldı. Sizin samimi olarak verdiğiniz destek istismar edilmiştir. Artık benim milletimin evlatları ecdadına layık olmalı, vermiş olduğu mücadelenin farkında olmalı” dedi.

TESTİ KIRILMADAN HAREKETE GEÇMELİYİZ

İş işten geçmeden bir şeyler yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Türkiye’de testi kırılmadan önce bir şeyler yapmalıyız ve bunun için ilk adım olarak Cumhurbaşkanı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermeliyiz.

Türk Milleti, demokrasi kültürünün de kendisine vermiş olduğu olgunlukla, bu işi demokratik kültür içinde, siyasi olgunlukla sandıkta halletmelidir. Demokrasi birikimimiz, kültürümüz güçlü. Aziz Kozanlılar, Türk Milletinin farkını gösterin. ‘Biz medeniyet çıtamızı yükselttik. Memleket evlatlarını birbirine kırdırmayacağız, çatıştırmayacağız’ diyorsanız, bunun ilacı; birliği ekmek için, dirliği ekmek için Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Geçmişi temiz, şaibesiz, dindar, yapmış olduğu hizmetle Ekmeleddin İhsanoğlu doğru adaydır. AK Parti döneminde Devlet Üstün Hizmet Madalyası alan insan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na, şimdi siyaseten farklı düşünüp, karşılarına aday olarak çıktığı için olmadık suçlamalarda bulunuyorlar” diye konuştu.

PROF. İHSANOĞLU, TÜRK MİLLETİNİN TAMAMINI KUCAKLAYACAKTIR

Türkiye’de kitlelerin kutuplaştırıldığını ve kutuplaştırmanın derinleştirilmeye çalışıldığını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “Kutuplaşmanın olduğu yerde akıl, vicdan, analiz yeteneği kalmaz ve çatışma ortamı doğar. Sandıkta siz bunu durduramazsanız, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün dediği gibi testi kırılır, testi kırılırsa da Ukrayna’da olduğu gibi hiç istemediğimiz gelişmeler yaşarız. Kendinden olanı yanına çekip, diğerlerini ötekileştirerek hain muamelesi yapan zihniyete dur demek için, 12 yıllık ayrıştırmaya dur demek için belki de Ekmeleddin İhsanoğlu, Müslüman Türk Milleti’ne Cenab-ı Allah’ın bir lütfudur. Kendisi her türlü hakarete karşı gayet zarif, sabırlı konuşmalar yapıyor. Cumhurbaşkanı olduğu takdirde kendisine oy vermeyenleri de kucaklayacağı için, şimdiden doğru ve uygun bir üslup kullanması gerektiğini dile getiriyor. Türkiye’de demokratikleşmenin ruhu bu şekilde halka yansırsa ülke kutuplaşmadan kurtulacak. İnşallah aydınlık günler bizleri kucaklayacak. Cenab-ı Allah bize o fırsatı tanıyacak. Bunun için de akıl verdiği kullarına iradesini emanet etti ve o irade inşallah Aziz Türk Milleti’nin olgun iradesi olarak, yanıbaşımızda çatışan ülkelerden farklılığımızı gösterecek şekilde yansıyacaktır. Birliği ekmek için, dirliği ekmek için, kutuplaşmayı bitirmek için, milletimizi kaynaştırmak için Ekmeleddin İhsanoğlu, Kozanlılar’dan inşallah yüzde 75-80 oy alacaktır. Kozanlılar Kozanlılığını Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi gösterecek, ecdadına layık evlat olduğunu sandıklarda Türkiye’ye bir kez daha ilan edecektir.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42