112 Acili gereksiz yere aramayın

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

112 Acili gereksiz yere aramayın

Emre EKİCİ

ADANA (İLKHABER) – 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve Trafikte Ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında farkındalık yaratmak amacıyla Barajyolu Gençlik Parkı önünde etkinlik gerçekleştirildi.

Kurulan stantlarda vatandaşlara 112 acil çağrı hattının hangi durumlarda aranması gerektiği, konuşma esnasında nelere dikkat etmeleri gerektiği, trafikte ambulansa nasıl yol verilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verilip, ambulansın tanıtımı yapıldı. Ayrıca vatandaşlara UMKE ve İlkyardım bilgilendirmeleri yapıldı.

Gün boyu vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan etkinlikte boyama kitabı, kalem seti ve şapka dağıtıldı. Ayrıca etkinlikler tüm hafta boyunca devam edecek.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2