112’den anlamlı bilgilendirme

112 Acil Servis görevlileri, ‘Yaşama Yol Ver’ sloganı ile kutlanan 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası konusunda yayalara, yolculara ve sürücülere bilgilendirmelerde bulundu.

112’den anlamlı bilgilendirme

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-112 Acil Servis görevlileri, ‘Yaşama Yol Ver’ sloganı ile kutlanan 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası konusunda yayalara, yolculara ve sürücülere bilgilendirmelerde bulundu.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ve 112 ambulans sisteminin kuruluşunun 25. yılı kapsamında ‘Yaşama Yol Ver’ sloganı ile etkinlik düzenlendi. Atatürk Pakı girişinde düzenlen etkinliğe 112 çalışanları katıldı. Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdikleri etkinlikte araçlar durdurularak, sürücü ve yolculara broşürler ve çiçekler takdim edildi. Etkinlikte, trafikte 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılan ambulanslara yol verilmesi konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Durdurulan toplu taşıma araçlarının içerisinde bulunan sürücü ve yolculara çiçek ve broşür dağıtan 112 ekipleri, trafikte ambulanslara yol verilmesi konusunda vatandaşların ve sürücülerin hassas davranmalarını istedi. Vatandaşlar tarafından tam not alan etkinlikte yolda geçen kişilerde unutulmayarak gerekli bilgilendirilmeler yapıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2