banner6

1979’dan beri lezzetin son durağı oldular

Yaptıkları 41 çeşit peynir ve yoğurdu ile Adana’da nam yapan Yücel Süt Ürünleri, Gastro Çiftlik ismiyle şubeleşti.

1979’dan beri lezzetin son durağı oldular

Bayram BULUT/ÖZEL

ADANA (İLKHABER)-Yaptıkları 41 çeşit peynir ve yoğurdu ile Adana’da nam yapan Yücel Süt Ürünleri, Gastro Çiftlik ismiyle şubeleşti.

1979 yılından buyana üreticilerden aldıkları sütü büyük bir özenle peynir haline getirip Adanalılar ile buluşturan Yücel Ailesi Gastro Çiftlik markasıyla şubeleşti. Adana’da peynir denilince akla gelen ilk isim Yücel Süt Ürünleri oluyor. 1979 yılında kurulan ve günümüze kadar faaliyetlerine devam eden Yücel Süt Ürünleri, kalite ve lezzetinden taviz vermeden yoluna emin adımlarla devam ediyor.

1979’DAN BERİ LEZZETİN SON DURAĞI

1979 yılında Ahmet Yücel tarafından kurulan Yücel Süt Ürünleri firmasını 2013 yılında Yücel Ailesi’nin oğulları İsmail Yücel, Halil Yücel, Mehmet Can Yücel kardeşlere devretti. Kardeşleri ile birlikte devraldığı baba yadigarı olan Yücel Süt Ürünleri’nin başına geçen İsmail Yücel, 7 yıl boyunca işletmelerini büyütmeye devam etti.

41 ÇEŞİT PEYNİR

Son olarak ise Yücel Kardeşler, Gastro Çiftlik markasıyla şubeleşmeye karar verdi. Gastro Çiftlik’in ilk şubesi Saydam Caddesi üzerinde kuruldu. Kurulan bu şubede 41 çeşit peynirin yanı sıra, organik bal, yumurta, zeytin, reçel, nar ekşisi, zeytinyağı, sucuk, turcu gibi daha çok çeşit ürünün satışlarına başlandı. Bal, yumurta, zeytin gibi ürünlerini üreticilerden bizzat alarak satışını yapan Yücel kardeşler, reçel, nar ekşisi ve zeytinyağı gibi ürünleri ise Hatay’da özel olarak kendileri yaptırıyor.

KARDEŞLERİYLE BİRLİKTE BABASINDAN DEVRALDI

Gastro Çiftlik’te fiyatlarda piyasanın altında yer alıyor. Açılışı yeni yapılmasına rağmen vatandaşlar firmaya büyük ilgi gösteriyor. Konuyla ilgili İsmail Yücel sorularımızı yanıtladı. Yücel, 1979 yılında firmalarının babaları tarafından kurulduğunu anlatarak, “Baba mesleği 1979 yılında başladık. 2013 yılında biz iki kardeşimle birlikte babamdan işi devraldık. 2020 yılında yeni Gastro Çiftlik markasıyla şubeleşmeye başladık.” dedi.

ŞUBE SAYILARINI ARTTIRMAK İSTİYORLAR

Şube sayılarını artırmak istediklerini belirten İsmail Yücel, “2020’den sonra 2 sene içerisinde 3 şube daha açmak istiyoruz. Asıl markamız Yücel Süt ürünleri. Gastro Çiftlik bizim ikinci markamız. Süt ürünlerinin tamamını çiftlikten getirdiğimiz sütleri kendi mandıramızda işliyoruz. Bu sütlerden 41 çeşit peynir üretiyoruz. Ürettiğimiz peynirlerimizi de burada teşhir amaçlı getiriyoruz, sergiliyoruz, satıyoruz.  Adana’da daha çok beyaz peynir ve az tuzlu yöresel peynirlere talep oluyor.” diye konuştu.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTTI

Ürün çeşitliliklerini artırdıklarını dile getiren İsmail Yücel, “Süt ürünlerimizin yanı sıra zeytin, bal, yumurta ve daha çok çeşit ürünümüz var. Zeytinlerimiz buradaki yerel üreticilerin ve Gemlik’teki üreticilerin zeytinlerini getiriyoruz. Ballarımızı yine üreticilerden alıyoruz. Karakovan Balı’nı bile yerinden getiriyoruz. Ballarımız doğu illerinden genelde geliyor. Reçel, nar ekşisi ve zeytin yağını Hatay’da özel olarak kendimiz yaptırıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

HEM KALİTELİ, HEM EKONOMİK

Sattıkları ürünlerinin hem kaliteli hem de ekonomik olduğuna dikkat çeken İsmail Yücel, “Fiyatlarımız üretici olduğumuz için piyasanın altında, ekonomik fiyatlar. Lor peynirimiz 7 liradan başlıyor. Tam yağlı beyaz peynirimiz 20 lira,  tulum peynirlerimiz 50 lira, 60 lira. Bal fiyatlarımız ise, 45 liradan başlıyor, 100 liraya kadar çıkıyor. Narenciye balı, karakovan balı, geven kekik balı bulunuyor.” şeklinde konuştu.

KATKI MADDESİZ

Üreticilerden aldıkları ürünleri katkı maddesiz bir şekilde işlediklerini belirten İsmail Yücel, sözlerini şöyle tamamladı;

“Biz katkısız üretim yapıyoruz. Dışarıdan alınan ürünleri kendimiz işliyoruz. Fiyatlarımızda piyasaya göre ekonomik. Yumurtalarımız var. Bu yumurtalarımızı da yerel üreticilerimizden satın alıyoruz. çiftlik yumurtası ve normal yumurtalarımız bulunuyor. 30’lu köy yumurtası 25 Lira, üreticilerden aldığımız 15’li beyaz yumurta 7.5 Lira.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER