banner6

2. Adana Komedi Oyunları Festivali düzenlenecek

2. Adana Komedi Oyunları Festivali “Çok Güleceez Gardaş” temasıyla bu yıl 8 Kasım ve 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2. Adana Komedi Oyunları Festivali düzenlenecek

BAYRAM BULUT- SARE AKÇAY

ADANA (İLKHABER)- 2. Adana Komedi Oyunları Festivali “Çok Güleceez Gardaş” temasıyla bu yıl 8 Kasım ve 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

4-20 Ekim 2019 tarihinde ilkini gerçekleştirilen Adana Komedi Oyunları Festivali’ nin ikincisini 2020 yılında pandemi koşulları nedeniyle gerçekleştirilememişti. Bu yıl “Çok Güleceez Gardaş” sloganı ile festival Kasım ayında tekrar gerçekleştirilecek. Kaptan Yapım ile Epizot Yapım işbirliği ve Adana Büyükşehir Belediyesini destekleri ile düzenlenecek olan 2. Adana Komedi Oyunları Festivali bu yıl 8 Kasım ve 14 Kasım tarihleri arasında Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda yapılacağı açıklandı.

TOPLANTI DÜZENLENDİ

 Festival ile ilgili Kaptan Yapım Koordinatörü Sabri Ejder Öziç basın toplantısı düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Öziç, 2. Adana Komedi Oyunları Festivali bu yıl 8 Kasım ve 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

PANDEMİ NEDENİYLE ARA VERİLDİ

Pandemi nedeniyle 2020 yılında festivalin gerçekleşemediğini anlatan Öziç, “14-20 Ekim 2019 tarihinde ilkini gerçekleştirdiğimiz Adana Komedi Oyunları Festivali' mizin ikincisini maalesef 2020 yılında, içinde bulunduğumuz pandemi koşulları gerekçelerinden kaynaklı olarak gerçekleştirememiştik. Gerek salgınla mücadelede alınan yol ve gerekse aşının yaygınlaşması ile oluşan normalleşme uygulamaları ile yaşanan kapalı salonların etkinliklere açılması ile yeniden Adana Komedi Oyunları Festivali'mizi yapabilme olanağını bulduk.” dedi.

6 TİYATRO TOPLULUĞU

Festivalin 6 tiyatro grubunun katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydeden Öziç, “ Kaptan Yapım ve Epizot Yapım işbirliği ile ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin değerli destekleri ile bu yıl 8 Kasım ve 14 Kasım tarihleri arasında 2. Adana Komedi Oyunları Festivali'mizi gerçekleştireceğiz. Toplamda 6 tiyatro grubunun katılımıyla gerçekleşecek festivalimizin bu yılki sloganı "Çok Güleceez Gardaş..." Tüm oyunlarımız, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda sergilenecek ve yine tüm oyunlarımızın başlama saati 20:00 olacaktır. Bilet satışlarımız Tiyatro Gişesinden ve biletini al online satış platformundan gerçekleşecektir.” diye konuştu. 

FESTİVAL PROGRAMI

Bereketli toprakların güzel insanlarının festivale sahip çıkarak, kente yakışan bir festivale dönüştüreceklerine inandığını söyleyen Öziç, festival programını şöyle paylaştı;

 “8 Kasım Pazartesi günü Mahşeri Cümbüş Tiyatro Topluluğu-Tiyatro Sporu, 9 Kasım Salı günü Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu - Asi Kuş, 10 Kasım Çarşamba günü Nilgün Belgün - Aşk ve Komedi, 11 Kasım Perşembe günü Tiyatro Mavra-Ali Cengiz Oyunu, 13 Kasım Cumartesi günü Şaşkın Aşklar

14 Kasım Pazar günü İkinci Bahar ( Kapanış )”

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42