banner6

50 yıllık ihtiyaç karşılanacak

Milletvekili Fatoş Gürkan, yakında inşaatına başlanacak olan Türkiye’nin 3'üncü büyük adliyesinin 3 yılda tamamlanıp hizmete açılacağını belirtti

50 yıllık ihtiyaç  karşılanacak

50 yıllık ihtiyaç

karşılanacak

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Av.Fatoş Gürkan, ihalesi yapılan Ülkemizin 3'üncü büyük adliye sarayının yaklaşık 3 yıl gibi sürede tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. İhalenin sonuçlanmasının ardından inşaata hemen başlanacağını belirten Fatoş Gürkan, tamamlandığında Adana’nın en az 50 yıllık adalet ihtiyacını karşılayacağını ifade etti.

Adana’ya yakışır bir Adliye Sarayı yapılması amacıyla en güzel projenin seçildiğini dikkat çeken Gürkan şunları söyledi: 

 

‘ESKİ ADLİYELER YOK ARTIK’

“Adana Adliye Sarayımız tamamlandığında İstanbul Çağlayan ve Kartal Adliyelerinden sonra ülkemizin en büyük 3. Adliye Sarayı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yeni Adalet Sarayımız Adanalı hemşerilerimizin tamamına hizmet verecek olup, ilimizin en az 50 yıllık Adalet Hizmetleri ihtiyaçlarını karşılayacak, Adana’mıza yakışan, tam anlamıyla bir ‘ Adalet Sarayı’ olarak faaliyet gösterecektir. Çok değil bundan 11 sene önce adliye deyince çoğumuzun aklına bir kamu binasının bodrum katına sıkışan daracık yerler gelirdi. Adli personel, fiziki  şartları çok kötü bu mekanlarda vatandaşa hizmet vermeye çalışırdı. Fakat 11 yılda adalet binalarının fiziki koşullarında büyük iyileştirilmeler sağlandı. Fiziki şartları düzelen binalar artık adliye değil adalet sarayı olarak anılmaya başlandı.

Bu büyük yatırımı İlimize kazandıran Başta Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, Adalet Bakanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor, Adanalı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER