banner6

88 engelli tekerlekli sandalye bekliyor

Adanalı bir hayırsever, Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ne müracaat eden 10 ihtiyaç sahibi engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.

88 engelli tekerlekli sandalye bekliyor

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA (İLKHABER)- Adanalı bir hayırsever, Ramazan Bayramı öncesi Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ne başvuran ihtiyaç sahibi 10 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye dağıttı. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırseverin, gelecek yıl daha çok engelliye tekerlekli sandalye dağıtmaya planladığı belirtildi.

 

 

Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi binası önünde dün sabah yapılan tekerlekli sandalye dağıtım törenine katılan, engelliler büyük sevinç yaşadı. Uzun zamandır bekledikleri tekerlekli sandalyelerine kavuşan engelliler, bağışta bulunan hayırsevere teşekkür ederek, yaşadıkları mutluluğu ifade ettiler.

 

BAZI ENGELLİLER DERNEK BİNASINA GELEMEDİ

Bu arada bazı engellerin tekerlekli sandalyesi olmadığı için dernek binasına gelemediği belirtildi. Adana’da engelli olmanın çok zor olduğunu ifade eden engelli yakınları, “Engellilerimizi buraya getiremedik. Onların adına tekerlekli sandalyelerini yakınları olarak bizler teslim alacağız. Çünkü, buraya gelebilecekleri tekerlekle sandalyeleri yok. Ayrıca olsa bile engellimizi dışarıya çıkarmaya korkuyoruz. Çünkü tekerlekli sandalye ile Adana’da bir yere gitmek, deveye hendek atlatmaktan daha zor.” dedi.

 

“1 AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDELYE PARASI İLE 10 KİŞİYİ SEVİNDİRDİ”

10 tane manuel tekerlekli sandalye alarak engellilere bayram öncesi büyük mutluluk yaşatan hayırseverin isminin açıklanmasını istemediğini belirten Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Halis Kassap ise, “Hayırsever vatandaşımız derneğimizi arayarak, 1 tane akülü tekerlekli sandalye alıp, ihtiyaç sahibi bir engelliye vermek istediğini söyledi. Bende kendisine 1 tane akülü tekerlekli sandalye parasıyla 10 manuel tane tekerlekli sandalye alıp, 10 kişi sevindirebileceğini söyledim. Bunun üzerine hayırsever vatandaşımız, 10 tane manuel tekerlekli sandalye alıp ihtiyaç sahibi engellilere dağıtmamız için bize teslim etti. Bugün bizde bayram öncesi ihtiyaç sahibi engellilerimize tekerlekli sandalyelerini veriyoruz.” dedi.

 

88 ENGELLİ, TEKERLEKLİ SANDALYE BEKLİYOR

10 tane tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi engellilere dağıtan hayırsever vatandaşa teşekkür eden Başkan Kassap, derneğe başvuran 88 engellinin daha tekerlekli sandalye beklediğini söyledi. Toplamda tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan 98 engellinin kendilerine resmi olarak başvurduğunu açıklayan Başkan Kassap, “Bugün derneğimize başvuran 98 kişiden, 10 tanesine tekerlekli sandalyelerini verdik. Ancak geride 88 engelli, tekerlekli sandalyelerine kavuşacağı günü bekliyor. Bu konuda bizlerde hayırseverlerimizden yardım bekliyoruz. Hayırseverlerimiz ihtiyaç sahibi bu engelli kardeşlerini unutmasın.” diye konuştu.

 

GELECEK YIL, DAHA ÇOK ENGELLİYİ SEVİNDİRECEK

İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşın ise gelecek yıl da yine engellilere yardım yapacağı bildirildi. Bu yıl 10 engelliyi sevindirmenin büyük mutluluğunu yaşadığı belirtilen hayırseverin, gelecek yıl en az 1 engelliye akülü tekerlekli sandalye, yine en az 10 tane daha manuel tekerlekli sandalye alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı ifade edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER