banner6

Abidin Dino Sanat Parkı açılışa hazır

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce yapımına bir süre önce başlanan; 'Abidin Dino Sanat Parkı' çalışmaları kapsamında dünyaca ünlü sanatçılar Abidin Dino, Yaşar Kemal ve Orhan Kemal'in bronz heykelleri parka indirildi.

Abidin Dino Sanat Parkı açılışa hazır
Abidin Dino Sanat Parkı açılışa hazır

 

   ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi'nce yapımına bir süre önce başlanan; 'Abidin Dino Sanat Parkı' çalışmaları kapsamında dünyaca ünlü sanatçılar Abidin Dino, Yaşar Kemal ve Orhan Kemal'in bronz heykelleri parka indirildi. 

  Söz konusu çalışmaları yerinden denetleyen Zihni Aldırmaz, yeniden dizayn edilen ve içerisinde dünyaca ünlü Adanalı sanatçıların bronz heykellerinin bulunacağı 'Abidin Dino Sanat Parkı'nın açılışa hazır hale geldiğini söyledi. Aldırmaz, "Büyük ustalar zamanında burada gençlerle sanat sohbetleri yaparlarmış. Biz de o dönemleri canlandırmak, Abidin Dino, Yaşar Kemal ve Orhan Kemal'in anısını yaşatmak için parkımızın en güzel yerine bronz heykellerini yerleştirdik" dedi.

  'Abidin Dino Evine Dönüyor' temasıyla yeniden dizayn edilen parkın ve heykellerin açılışının 5 Haziran 2012 Salı günü yapılacağını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zihni Aldırmaz, etkinliğe Orhan Kemal'in oğulları Işık Öğütçü, Nazım Öğütçü ile sinema dünyasının ünlü isimleri Ali Özgentürk ve Menderes Samancılar'ın da katılacağı bilgisini de verdi.

  'Abidin Dino Sanat Parkı'nda organize edilecek serginin de hazırlıklarının tamamlandığını kaydeden Aldırmaz, "Ayrıca, aynı gün Güzin Dino'nun belediyemize hediye ettiği Abidin Dino'nun eserlerinden oluşan 'Abidin Dino Sergisi' de parktaki açık hava sergi alanında sanatseverlerin izlenimine sunulacak. Açılış günü tüm sanatseverleri yanımızda görmek bizi mutlu edecektir" ifadesini kullandı.

  Öte yandan, 5 Haziran 2012 Salı günü saat 18.00'de 'Abidin Dino Sanat Parkı'nın ve Abidin Dino, Orhan Kemal ile Yaşar Kemal'in bronz heykellerinin açılışı yapılacak. Ardından parkta müzik dinletisi sunulacak. Aynı gün saat 18.45'de Büyükşehir Belediyesi üst fuaye salonunda Güzin Dino'nun Büyükşehir Belediyesi'ne hediye ettiği Abidin Dino'ya ait eserlerin sergisi açılacak. Adana Sanayi Odası Hacı Sabancı Salonu'nda saat 20.00'de Abidin Dino'nun sinemacılığı üzerine Orhan Apaydın'ın sunumuyla Ali Özgentürk'ün söyleşisi başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42