Adana'dan İdlib'e bir tır soba yardımı

Adana Kamu Müteahhitleri Derneğince (AKAMDER), Suriye'nin İdlib kentindeki ailelere soba yardımında bulunuldu.

Adana'dan İdlib'e bir tır soba yardımı

ADANA (İLKHABER) - Adana Kamu Müteahhitleri Derneğince (AKAMDER), Suriye'nin İdlib kentindeki ailelere soba yardımında bulunuldu.

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle sınıra yakın bölgelerde yaşam savaşı veren insanlara duyarsız kalmadıklarını belirtti.

Karslıoğlu, “Son yıllarda Suriye de yaşanan olaylar ve Suriye rejiminin insanlarına yaptığı esaretle Ülkemize sığınan ve sınırımızda yaşam savaşı veren insanlarımıza yardım etme kararı aldık. Adana Valimiz Mahmut Demirtaş önderliğinde başlatılan bu insani yardım konvoyuna katkı koyduk. Bu anlamda AKAMDER üyelerimizin hassasiyeti ve duyarlılığıyla bu çetin kış şartlarında daha fazla mağdur olmamaları için soba ve diğer malzeme yardımında bulunduk” dedi.

Üyelerinin desteğiyle Suriyeliler için temin edilen bir tır sobayı bölgeye gönderdiklerini aktaran Karslıoğlu, yardımların Türk Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını ifade etti.

Karslıoğlu, Suriyelilerin yanı sıra üyelerinin desteğiyle Malatya ve Elazığ'da depremden etkilenenlere de yardımda bulunduklarını aktardı.

Adana Kızılay Başkanı Ramazan Saygılı, AKAMDER’e teşekkür ettiklerini belirterek, “Bu insanlarımıza Kızılay olarak yardıma devam ediyoruz. Adana ve Ülkemiz için örnek bir STK olan AKAMDER yanımızda olarak sınır bölgesindeki insanlarımıza yardıma koşmuşlardır. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2