banner6

Adana Emniyeti, ‘Evde kal, emniyette kal’ dedi

Adana İl Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve emniyetin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan video kliple, yeni tip Korona virüse (Kovid-19) salgınına karşı "Evde kal" çağrısı yapıldı.

Adana Emniyeti, ‘Evde kal, emniyette kal’ dedi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana İl Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve emniyetin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan video kliple, yeni tip Korona virüse (Kovid-19) salgınına karşı "Evde kal" çağrısı yapıldı.

Ülke genelinde Korona virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor. Salgınla mücadele çalışmaları kapsamında Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından telsiz anonslu klip çekildi. Çekilen klipte telsizle yapılan anons ile polis ekiplerinin kentin dört bir yanında korona virüsle mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar yer aldı.

Klipte, Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara polis ekiplerinin yardım ettiği anlara ilişkin görüntülerede yer verildi.

Yapılan anonsta ise, “İlimiz genelinde umuma açık lokanta, restoran, kafe, kafeterya, kıraathane ve kırbahçesi başta olmak üzere istirahat ve ya vatandaşlarımızın toplu olarak çok yakın mesafede bulunduğu işletmeler bu faaliyetlerinden men edilecek. Konunun hassasiyeti işletme sahibi ve çalışanlarına önemle anlatılacaktır. Ekiplerimiz tarafından sürekli kontrol edilerek, bu mücadelemizde alınan tedbirlerle alakalı uygulamalarda herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Tüm vatandaşlarımıza, özellikle 65 yaş üstü amca, dayı, hale ve teyzelerimize şevkat elimizi uzatacağız. Kendi sağlığımız ve toplum sağlığı için “Adana Evde Kal Emniyette Kal” ifadelerine yer verildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER