banner6

“Adana için her zaman destek vermeye hazırım”

Bakan Yanık Adana’ya güç verdi

“Adana için her zaman destek vermeye hazırım”

Başkent Adanalılar Derneği ve Başkent Adanalılar Platformu GÜÇ BİRLİĞİ ziyaretlerini sürdürüyor. Dernek ve Platform başkan ve yöneticileri; konuşmalarında sık sık Adanalı olduğuna vurgu yapan    yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ı ziyaret etti. Dernek ve Platform yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleşen ziyarette gündem yöne Adana oldu. Ziyaretçilere Adana Anadolu Lisesi yıllarına dair hatıralarını da anlatan Bakan Yanık, “Adana için el birliği, güç birliğine her zaman katkı vermeye hazırım. 30 Kasım’da Ankara’da gerçekleşecek olan GÜÇ BİRLİĞİ buluşmasıyla Adanalıların bir araya gelmesinden dolayı mutluyum, inşallah buluşmada sizlerle beraber olacağım” dedi.

Adanalılar Dernek Başkanı Yunus Sakarya, “Adanalı olarak sizi bu makamda milletimize hizmet için vazifede görmekten dolayı mutluyuz. Adanalılar Derneği olarak üyelerimizle birlikte Ankara’da sayıları 100 bini aşan hemşerilerimizle her zaman iletişim halindeyiz. Her geçen gün daha da güçlenerek Başkentteki hemşerilerimizi buluşturuyoruz, dedi. Dernek olarak daha aktif hale geldiklerinin altını çizen Sakarya, “EL birliği yapmak zorundayız. Adanalılar olarak aramızdaki engelleri kaldırarak daha sık bir araya gelmeliyiz, derneğimiz önce kendi aramızdaki bu dayanışmayı sağlamak için vazife üstlendi, dedi. Sakarya, “Biz bu pozitif sinerjiyi Başkentte Dernek ve Platform el birliği yaparak gerçekleştirdik. Şimdi tüm hemşerilerimizi Adana üst başlığında bir araya getirmek için hareket ediyoruz. Sizlerin bu anlamda manevi desteğini önemsiyoruz” dedi.

Platform Başkanı Bayhan: Adana için Pozitif enerji yayma vaktidir

Başkent Adanalılar Platformu Başkanı Fatih Bayhan da ziyarette yaptığı konuşmada kendilerini kabul eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’a teşekkür ederek. “Biz bugün Adana için ah vah etmeye değil, yarına umut olmak için yeni bir söz söylemeye geldik. Sayın Bakanımızı Adana için GÜÇ BİRLİĞİ ve POZİTİF Enerji’nin kente ve ülkemize yayılması hususunda destek olmaya davet ediyoruz. Kendisinin Adanalı olarak, hemşehrimiz olarak milletimize hizmet makamında verdiği gayrete şahidiz. Bu bağlamda Adana’ya hizmet noktasında da  pozitif  ayrımcılık istiyoruz” dedi. Başkentteki Adanalıların artık bir hizmet adresi olduğunun altını çizen Bayhan, “Hem Derneğimiz, hem Platformumuz Başkentteki Adanalı ve Bürokrasideki Adanalıların tümünü bir çatı altında toplamayı başarıyor. Aylık Adana ziyaretleriyle Ankara’da Adana’yı, Adana’da da Ankara’da Adana için ne yapabilirizi istişare eder hale geldik. Bu haliyle bile bu çalışmalar kıymetli” dedi.

Bakan Yanık; “Adana’nın GÜÇ BİRLİĞİ için her zaman desteğe hazırım!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık kabulde yaptığı konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bu birliktelik ruhuna çok ihtiyacımız var. Bunun için İstanbul’da da çok gayretli çalışmalar yaptık. Ancak Adanalılar olarak ortak hareket etme kültürümüzü daha da geliştirmeye ihtiyacımız olduğunu gördük. Sosyal çalışmalarda birliktelikler süreçte oluşuyor. Ankara’nın bunu başardığını görmekten de mutlu oldum, dedi.

Bakanlık Merkez binada gerçekleşen ziyaretteki kabule; Dernek Genel Sekreteri Mehmet Kubat, Genel Başkan Yardımcıları Sabri Özata, Osman Arslan, Ali Durak, Gökay Dağlı, ile Platform Danışma Kurulu üyesi Aladdin Varol, Baki Öztürk, Ertan Acır ve Dernek üyeleri Murat Nişancı ve Gökhan Direk katıldı. Oldukça sıcak geçen görüşme sonrasında Bakan Yanık’a Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinden bir Adana Gravürü tablo haline hediye edildi. Ayrıca Büyüksaat ve şalgam takdim edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER