banner6

Adana inovasyon ile buluşuyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yenilikçi çalışmaların ihracatla buluşması, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl 4.kez düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” Adana etkinliği 5-6 Kasım tarihlerinde Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

Adana inovasyon ile buluşuyor

Adana inovasyon ile buluşuyor

 

 

ADANA(İLKHABER) - Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yenilikçi çalışmaların ihracatla buluşması, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl 4.kez düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” Adana etkinliği 5-6 Kasım tarihlerinde Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

 

Adana Sanayi Odası ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde Ekonomi Bakanlığı ve TİM’in katkılarıyla düzenlenecek etkinlikte, Dünyaca ünlü konuşmacıların yanısıra TİM, TÜSİAD ve MÜSİAD başkanları ilk kez biraraya gelecek. Dünyanın dev şirketlerinin CEO’ları ve inovasyon grupları konferans, panel,work shop ve söyleşilerde ağırlanacak.

 

İnovasyon tutkunlarını buluşturacak olan etkinliğe, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ünlü işadamları Zeynep Bodur Okyay, Hamdi Akın, Fuat Tosyalı, Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti katılacak.

 

İnovasyon Haftası’na katılacak uluslar arası ünlü konuşmacılar arasında, uzay mühendisliği, bulut teknolojisi ve üretimi alanlarında çalışmalar yapan Autodesk Teknoloji Fütüristi Jordan Brandt, Japon çelik üreticisi Toyo Kohan Yönetim Kurulu Başkanı Hirohiko Sumida ve Business Week tarafından “Yılın En İyi İnovasyon Kitabı” olarak gösterilen ve 18 dile çevrilen “The Medici Effect” kitabının yazarı, girişimci ve stratejist Frans Johansson da bulunuyor.

 

Adana İnovasyon Haftası etkinliği, Arçelik, Türk Hava Yolları ve Turkcell’in stratejik, Finlandiya’nın ülke partnerliğinde, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanayi Odası, Çukurova Kalkınma Ajansı ve TEMSA’nın destekleriyle gerçekleştirilecek.

Programda, “İş Dünyası ve İnovasyon”, “Sanayide İnovasyon ve Teknoloji”, “Türk İş Dünyası”, “Sıra Dışı Kadınlar”, “Geleceğin Akıllı Kentleri”, “Dijital Dünya”, “Yaratıcılık ve İnovasyon”, “Tasarım ve Mimari”, “Girişimcilik”, “STK’larda İnovasyon”, “Narenciye ve İnovasyon”, “Üniversite-Sanayi İşbirliği” konularında panel ve konferanslar ile workshoplar, yatırımcı startup buluşmaları ve kariyer etkinliği yer alıyor.

 

BÜYÜKEKŞİ: 7’DEN 70’E HERKESİ BEKLİYORUZ

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, İnovasyon Haftası’nda yenilik ve buluşları gündeme getirmeyi amaçladıklarını,inovasyon kültürünün yaygınlaşması için çaba harcadıklarını ifade etti.

Katma değerli ihracatın “inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve marka” ile mümkün olabileceğini her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Büyükekşi, 7’den 77’e tüm inovasyon tutkunlarını Adana İnovasyon Haftası’na davet etti. Büyükekşi, “Dünyaca ünlü konuşmacıların yanısıra TİM, TÜSİAD ve MÜSİAD Başkanları ilk kez etkinlikte biraraya gelecek. Etkinlikte sanayicilerimiz, girişimcilerimiz, öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz biraraya gelecek” dedi.

 

KIVANÇ: ADANA İCATLARLA ANILMALI

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, günümüzde yüksek katma değerli ürünlerin önem kazandığını, yatırım, üretim ve ihracatın artırılmasında ar-ge ve tasarımın ön plana çıktığını söyledi.

“500 milyar dolar ihracat hedefine ancak inovasyonla ulaşabiliriz. Bu inanımızdan dolayı tasarım ve inovasyona büyük önem veriyoruz. İnovasyon ateşinin gelecek için önemli fırsatlar yaratmasını umuyoruz” diyen Kıvanç, İnovasyon Haftası etkinliğinin Adana için önemli bir fırsat yaratacağını ve bölge ekonomisine katkı sağlayacağını, organizasyona 10 bine yakın kişinin katılımının beklendiğini bildirdi.  Kıvanç, “Adana 1924 yılında, 24 fabrikası, sanatçıları ve şairleri ile anılan bir kent idi. Kentimizin artık mucitleri, tasarımcıları, icatlarıyla anılmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

KATILIM İÇİN ONLİNE KAYIT

Adana’da 5-6 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğine katılmak isteyenler www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/tr/adana.html web adresinden kayıt yaptırabiliyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER