banner6

Adana Koleji’nde Cumhuriyet Coşkusu

 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’inci yıldönümü, eğitimde Adana’nın 61 yıllık markası olan Adana Koleji’nde büyük coşku içerisinde kutlandı.

Adana Koleji’nde Cumhuriyet Coşkusu

 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’inci yıldönümü, eğitimde Adana’nın 61 yıllık markası olan Adana Koleji’nde büyük coşku içerisinde kutlandı.

Dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde öngörülen tüm tedbirlerin alındığı Adana Koleji’nde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları da pandemi önlemleri dikkate alınarak yapıldı. Açık alanda yapılan kutlamaya katılan öğrenciler ve öğretmenler maske taktılar, sosyal mesafeye uydular. Okul bahçesindeki Atatürk Büstü önünde yapılan törende, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağımız çekildi. Öğrenciler şiirler okudular, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar. Katılanların coşku içerisinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp, 10’uncu Yıl Marşı’nı seslendirmeleriyle tören son buldu. Yarınlara umutla bakan, çağdaş, özgüveni yüksek, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında nesiller yetiştirdiklerini belirten Adana Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel, “Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Ataürk’ün ilke ve inkılapları ışığında 61 yıldır eğitim veren Adana Koleji’nde geleceği güvenle emanet edeceğimiz Cumhuriyet gençleri yetişmektedir. Adana Koleji’nin üçüncü kuşak temsilcileri olarak Cumhuriyetin kazanımları doğrultusunda, eğitim meşalesini yakmaya, bu meşaleyi onurla ve gururla taşımaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

 

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42