Adana Okyanus Koleji velileri lise tanıtım kokteylinde buluştu

Adana Okyanus Koleji Lise Müdürü Serpil Yiğit yönetiminde 9 Ekim Cuma günü tanıtım kokteyli düzenlendi.

Adana Okyanus Koleji velileri lise tanıtım kokteylinde buluştu

Adana Okyanus Koleji velileri lise tanıtım kokteylinde buluştu

 

 

ADANA (İLKHABER)- Adana Okyanus Koleji Lise Müdürü Serpil Yiğit yönetiminde 9 Ekim Cuma günü tanıtım kokteyli düzenlendi.

 

Veli-öğretmen kaynaşmasını ve Okyanus Kolejlerinin işleyiş sistemi hakkında bilgi veren Yiğit, gençlerimizin gelecek ve kariyer planlarının şekillendiği, önemli bir dönemeç olan lise eğitiminde önemli bilgiler paylaşarak ,“Türkiye geneli 21 kampüs ile eğitim çıtasını giderek yükselten Okyanus Kolejleri, Akdeniz bölgesinde ilerleyen yıllarda Adana’nın incisi olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. Geleceğimizin mimarı, ve toplumun önemli dinamiğini oluşturan gençlerimizin doğru ve kendilerine uygun meslek seçiminde bulunmaları amacıyla MAPP ( Kariyer Değerlendirme Analizi) testi kolejlerimizde uygulanmaktadır. Bu testin sonucunda öğrencilerimiz yetenekleri doğrultusunda yerleştirildikleri meslek dallarını detaylı bir şekilde araştırma ve tanıma fırsatı bulacaklardır.”dedi.

 

Yiğit, “Kampüsümüzde öğrencilerimizin ders işleme, derse aktif katılımının sağlanması ve eğitimde motivasyonu artırmak amacıyla “Derslik Sistemi” uygulanmaktadır. Bu sistem; öğrencinin sabit bir sınıfa bağlı kalarak değil her ders için özel hazırlanmış ve ders içeriğinin aktif işlenebilirliğinin sağlandığı branş sınıflarımızdan oluşmaktadır.   Mesleki donanıma sahip, teknolojiyi yakından takip ederek alanlarında ortaya çıkan değişimlere hâkim öğretmenlerimiz, kendilerine teslim edilen ve sorumlu oldukları sınıfın sınıf danışman öğretmenliğini yürütmektedir. Öğrencinin bilişsel, duyuşsal ve psikolojik gelişimlerini yakından takip ederek her bir öğrenciye kişisel rehberlik dosyaları hazırlamaktadırlar.”  ifadelerini kullandı.

 

Yiğit sözlerini şöyle sürdürdü; “Tüm bu hazırlanan öğrenci kişisel bilgilerini velilerimiz online olarak internet üzerinden  “interaktif” sistem olarak adlandırdığımız veri tabanı ile haftalık öğrenci ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler. Öğrencinin fiziksel ve ruhsal gelişiminin sağlıklı tamamlanması amacıyla kampüsümüzde “kültür ve yetenek” kulüplerimiz mevcuttur. Öğrencilerimiz kendilerine özgü kişisel becerilerine uygun, Okçuluk, Yaratıcı drama, Yüzme, Basketbol, Futbol, Masa Tenisi Moda Tasarım, Bad Minton gibi birçok çalışmada profesyonel eğiticilerden ders alabilmektedirler. Yabancı dil öğrenimine büyük önem veren bir okul olarak “Dili dünyaya açılan bir kapı” olarak görmekteyiz ve bu konuda alanında uzman, mesleki tecrübeye sahip öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize konuşma, gramer, yazma ve okuma gibi dört dil becerisini kazandırmayı amaçlanmaktayız. Eğitim – Öğretimin canlı ve dinamik yaşandığı Okyanus Kolejlerimizde öğrencilerimiz kendilerini gelecekte saygın ve prestijli meslek gruplarına hazırlama fırsatı buldukları gibi diğer bir açıdan, düşünen, sorgulayan sosyal sorumluluklarını bilen bilinçli birer birey olma yolunda sağlam temellerle eğitim merkezinde yer almaktadırlar” şeklinde detaylı bilgi veren Yiğit,  sıcak ve samimi bir veli - öğretmen ve okul tanıtım kokteylini gerçekleştirdi.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2