banner6

Adana Oto Pazarı bu hafta kurulacak

Otomobil piyasasının kalbi olan Adana Oto Center içerisinde kurulan Adana Oto Pazarı aylar sonra 7 Mart Pazar Günü kurulacak.

Adana Oto Pazarı bu hafta kurulacak

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Otomobil piyasasının kalbi olan Adana Oto Center içerisinde kurulan Adana Oto Pazarı aylar sonra 7 Mart Pazar Günü kurulacak.

Her yıl 100 binlerce kişiyi konuk eden Adana Oto Center içerisinde bulunan oto pazarı, pandemi nedeniyle kapanmıştı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte aylarca kapalı kalan oto pazarı sonunda ziyaretçilerini ağırlayacak. Kontrollü normalleşme süreci kapsamında Adana’da sokağa çıkma kısıtlamasının kalkmasıyla Adana Oto Pazarı bu hafta Pazar günü ilk kez kurulacak. Araba alıp satacakların sabırsızlıkla beklediği oto pazarının kurulması konusuyla ilgili Adana Oto Galericiler Sitesi Başkanı Ramazan  Ayyıldız gazetemize açıklamalarda bulundu.

PAZARIN KURULACAĞI MÜJDESİNİ VERDİ

Oto pazarının pandemi nedeniyle toplamda 7 ay kapalı kaldığına dikkat çeken Ramazan Ayyıldız, müjdeli haberi vererek Adana Oto Center içerisinde bulunan oto pazarının 7 Mart Pazar Günü kurulacağını söyledi. Gerekli düzenlemeleri yaptıklarını ve pandemi kurallarına uygun bir şekilde pazarın kurulacağını vurgulayan Ayyıldız, “Tüm vatandaşlarımızı bu hafta sonu Pazar günü açılacak oto pazarımıza davet ediyoruz. Tedbirimizi fazlasıyla aldık. 10 yıldır oto pazarımızda lavabo yoktu. Şuanda engelli lavabosu dahil lavabolarımızı da yaptık. 12 tane lavabo yaptırdık. Gelen misafirlerimize maske dağıtacağız. Bir AVM, bir semt pazarı, bir market gibi görmesinler. Biz tedbirimizi aldık. Satıcılar arasına 2 metreden fazla mesafe olacak şekilde yer ayarlaması yaptık. Herkesi pazarımıza bekliyoruz.” dedi.

7 AY KAPALI KALDI

Pazarın kapalı kaldığı süreçte esnafların ve vatandaşların yaşadıkları olumsuzluklara değinen Başkan Ayyıldız, “Yaklaşık 7 ay kapalı kaldı oto pazarımız. Bu durum esnaflarımızı olumsuz etkiledi. Esnaflarımız pazarın kapalı olmasından ötürü adeta kan ağlıyordu. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için esnaflarımız kapalıydı. Haliyle kimse dışarı çıkmıyordu. Hafta içi de zaten iş yapamıyoruz. Esnaflarımız oturup müşteri bekleyerek zaman harcıyorlardı. Kamu personelleri, fabrika personelleri, iş sahipleri dahil hafta sonları buraya gelip ziyaret ediyorlardı. 500 dükkandan 350’si cumartesi günü iş yapıyordu diyebilirim. Ama Pazar günü tüm esnaflarımız kurulan Pazar sayesinde iş yapıyordu.” diye konuştu.

HER HAFTA 4 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYORDU

Şehir dışından gelenlerle birlikte 4 bine yakın kişiyi her hafta pazarlarında ağırladıkların dile getiren Başkan Ayyıldız, “3 Bin 4 Bin kişiyi oto pazarında ağırlıyoruz. Şehir dışından bile pazarımıza araç almaya gelenler oluyordu. Bu durum esnaflarımız için olumluyken, pandemi nedeniyle oto pazarının kurulmaması otomatikmen esnaflarımızı eksiye düşürdü. Hafta içi şehir içinden gelenlere satışlarımızı yapıyoruz. Şehir içinden gelenlerde de eksilme var. İkinci elde otomobillerde fiyatlarda çok yüksek seyrediyordu. Şuan ikinci el piyasasında ciddi bir düşüş yaşandı. Bundan sonra daha da fazla düşüş olmaz. Özellikle sıfır otomobil firmaları araçlarda kampanya yaptı. Her şey rayına oturdu. Bundan sonra yükselmede yaşanmaz düşmede. Artık piyasanın tamamen açılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YILDA 100 BİN ZİYARETÇİ

“Bu Pazar günü oto pazarımız açık olacak” diyen Başkan Ayyıldız,  sözlerini şöyle tamamladı;

“Devletten Allah razı olsun. Adanamızda hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı ve pazarımızın kurulmasına izin verildi. Bu Pazar günü oto pazarımız açık olacak. Ekspertiz yapılacak yerlerimiz, noterimiz var sitemizin içerisinde. Noterimiz Türkiye birincisidir. Noterimiz ve ekspertiz yapan iş yerlerimizde haliyle iş yapamaz oldu. Adana Oto Center, Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı araştırmaya göre, Akdeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en çok misafir ağırlayan sitesi oldu. 8 yıldır önümüze geçen hiçbir site yok. Bundan çok memnunuz. Yılda sadece Pazar günü kurulan oto pazarımıza 100 Bine yakın ziyaret oluyor.

ÇEVRE İLERDEN GELENLER VAR

Çevre il ve ilçelerden de gelenler var. Pazarımızda maske, mesafe ve hijyen konularına riayet edilecek açılacak. Pandemi nedeniyle dışarıdaki vatandaşlarda araba alıp satacağı zaman mağdur oldu. Galerilerde istediği paraya araçlarını satamayan vatandaşlar, araçlarını pazara getiriyor. İstedikleri fiyatta araçlarını satma şansı bulabiliyorlar. Pazarımızın açılmasıyla hem vatandaşlar, hem noterimiz, hem de esnafımız kazanacak. Haftada dışarıdan 500-600 araç ağırlayabiliyoruz.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42