banner6

Adana Posta İşleme Merkezi’nde 175. yıl dönümü coşkusu

Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle Adana Posta İşleme Merkezi’nde kutlama yapıldı.

Adana Posta İşleme Merkezi’nde 175. yıl dönümü coşkusu

Adana Posta İşleme Merkezi’nde 175. yıl dönümü coşkusu

 


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle Adana Posta İşleme Merkezi’nde kutlama yapıldı.

Sabah saatlerinde düzenlenen Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Fevzi Paşa Mahallesi’nde bulanan Adana Posta İşleme Merkezi’nde kuruluş yıl dönümü kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Balonlarla süslenen törenin yapıldığı salonda Adana Posta İşleme Merkezi Müdürü Şeref Deniz tarafından kesilen kutlama pastası personellere tek tek ikram edildi. Şeref Deniz burada yaptığı konuşmada, kendisinin 30 yıldır PTT’ye hizmet verdiğini aktardı. Son olarak 8 yıldan buyana Posta İşleme Merkezi’nde görev yaptığını belirten Deniz, yaklaşık bir aydan buyana da  Adana Posta İşleme Merkezi’nde müdürlü yaptığını hatırlattı. Burada ki amaçlarının vatandaşa daha iyi hizmet  ve postaların, kargoların zamanında  yerlerine ulaştırılması olduğunu dile getiren Deniz, “Her ne kadar  yeterli kadrolarımız olmamasına rağmen,  büyük azim ve gayretle çalışıyoruz. Hedefimiz Türkiye’de elle itilen il, parmakla gösterilen bir müdürlük yapmak burayı. Hizmetimizi tüm Türkiye duymalı.  Çalışanlarımızla bir aile ortamında çalışıyoruz. Fikir alış verişinde bulunuyoruz.  Yaptığımız tüm bunların amacımız hizmet hizmettir.” dedi.

Kuruluş yıldönümlerini güzel bir ortamda kutlamak istediklerini belirten Deniz, “Bugün burada toplanma amacımız PTT’nin 175. Kuruluş Yıldönümü Genel Müdürlüğümüzün sağladığı bir takım ekonomik katkılarla ve arkadaşlarımızla bulduğumuz birkaç sponsorla güzel bir ortam sağlamaya çalıştık. Şuanda  3 vardiyalı nöbet olarak çalışıyoruz. Personelimizin tamamı gelemedi ama büyük çoğunluk geldi. Buradaki amacımız bir arada olmak ve bu güzel günümüzü birlikte kutlamak. “ ifadelerini kullandı?

“Geçmişten buyana PTT’de ne gibi değişiklikler oldu?” sorusuna ise Deniz şu şekilde cevap verdi; “En başta eskiyle bugünü kıyaslama yaparsak şuanda teknolojinin hemen hemen en üst sınırlarında bir hizmet alımımız var.  Keşke olsaydı da PTT olarak tekel durumunda tamamını biz yapabilseydik.  PTT çalışanı olarak söylüyorum. Tabii ki diğer kurum ve şirketlerinde çalışması lazım. Ama her ne kadar kargoda tekel olamadık ise de postada tekeliz. Dünyada zaten örneği yok. Vatandaşların 3 güne, 5 güne, 1 haftaya dağıtım yapılıp mektup gider intibasını yıkmak istiyoruz. Mektup sayısında yüzde 20 gibi bir azalma oldu. Yani yazışmalı postalarda ama. Bunun dışında icra banka mektupları mahkeme mektupları, tebligat yada taahüt dediğimiz kayıtlı postalarda çok büyük artış var. Çok büyük bir icra, çok büyük bir mahkeme tebligatları görmek zorunda kalıyoruz ve buna gerçekten üzülüyoruz.  Kayıtlı postalarda artış var. Ama mektupla yazışmayı unuttuk. Teknoloji potansiyelinin gelişi yazışmadan okumadan uzaklaştırdı. Hatta ve hatta sohbetlerimizi yapamıyoruz. Eskiden mektup yazardık, ancak şimdi 2 mesajla, görüntülü telefonla bunları geçiştiriyoruz. Ancak biz var olduğumuz sürece mektup sevdalılarına bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. “

Kutlama programına PTT personeli olan ve aynı zamanda Türk Haber Sendikası Disiplin Kurulu Başkanı ve Adana Midyat Yolbaşılılar Dernek Başkanı Ömer Tunç, Pim Amiri Halil Şahbaz,  Şef Hidayet Sümbül ve çok sayıda personel kaltıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER