banner6

Adana Seyhan'da 150 m² 3+1 daire icradan satılıktır

Adana Seyhan'da 150 m² 3+1 daire icradan satılıktır

T.C.

ADANA 5. İCRA DAİRESİ

2017/149 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Adana İl, Seyhan İlçe, 2239 Ada, 15 Parsel, KANALÜSTÜ Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZ (G-D-K) cepheli , belediye ve kamu kurumlarının tüm hizmetlerinden yararlanabilir konumda , 4/C betonarme karkas yapı sınıfında , açık otoparlı açık yüzme havuzluyedinci katta bulunmakta , 3 oda salon mutfak antre hol banyo wcve iki balkondan oluşmakta, brüt 150 m2 net 130 m2 oturum alanına sahiptir.oda zeminları ve mutfak zemini parke kaplı, diğer zeminler sreamik fayans kaplıdır.Duvarlar ksmen kağıt kaplamalı kısmen saten boyalırı.pencereleri pvc doğramadır.Dairenin elektirik su doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır.Taşınmaz 10 yaşındadır.Satışta , e teklif üzerinden verilen tekliften veya satış sırasında verilen tekliften daha aşağı teklifler kabul edilmeyecek tutanağa geçilmeyecektir
Adresi Pınar Mah 74198 Sk Seyrankent 3 Sitesi Kat 7 D:16 Seyhan AdanaSeyhan / ADANA
Yüzölçümü 4.213 m2
Arsa Payı 181/8426
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı TAKS 0,30 E:1,20 İMARA AÇIK KONUT ALNI
Kıymeti 440.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 13/10/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü 10/11/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Binası 1. Kat D110 - KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI NO :29 YÜREĞİR / ADANA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/847287/emlak/konut/adana-seyhanda-150-m%C2%B2-3-1-daire-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42