Adana tek ses oldu

Seyhan Belediyesi tarafından düzenlenen ve sivil toplum kuruluşu ile bir çok sendika ve binlerce vatandaşın katıldığı muhteşem fener alayında cumhuriyete sahip çıkıldı

Adana tek ses oldu

Adana tek ses oldu

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Seyhan Belediyesi organizasyonunda sivil toplum kuruluşları ve sendikaların destekleri ile Adana’da gerçekleştirilen “Cumhuriyet Yürüyüşü” nde binlerce Adanalı tek ses tek yürek oldu.

 

UĞUR MUMCU’YA MEŞALELERLE YÜRÜNDÜ

Adana'da, Seyhan Belediyesi ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Atatürk Parkı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle yürüyüşe geçti. Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de bulunduğu kortej, Ziyapaşa Bulvarı'ndan ilerleyerek, Uğur Mumcu Meydanı'na geldi.  Meydanda devam eden programda, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhuriyet'in kuruluşunu anlatan kısa film gösterimi yapıldı.

 

KARALAR: ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, burada yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek, "Türkiye'nin bağımsızlığı Cumhuriyetle taçlandı. Bunu bize sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyorum" dedi. Başkan Karalar, ”Bize bağımsızlığımız bahşeden, cumhuriyeti bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederiz. Çok çalışmamız lazım ülkemizin güçlü olabilmesi için çok çalışması lazım. Zaten Mustafa Kemal Atatürk’te bize bunu söylemiştir. Ne yapacağız çok çalışacağız. “ifadelerine yer verdi.

 

Taha sonra sivil toplum kuruluşları adına söz alan Adana Tabipler Odası Başkanı Neslihan Önemli Mungan Cumhuriyet’in önemine vurgu yaparak Can Yücel’in “Yaşasın Cumhuriyet” adlı şiirini okudu. Konuşmaların ardından müzik yayının olmadığı program gösterilerin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2