Adana Venedik oldu

Adana’da yaklaşık bir saat süren şiddetli yağış ve rüzgar hayatı felç etti. Adana yağmur sonrası adeta Venedik’e döndü.

Adana Venedik oldu

Adana Venedik oldu

 

 

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)- Adana’da öğlen saatlerinde etkisini gösteren kuvvetli yağmur ve rüzgar adeta hayatı felç etti. Kent merkezi dahi olmak üzere birçok yol sular altında kaldı. Şiddetli yağışla birlikte yollar çöktü, çöken yolların içine araçlar düştü. Bazı parklardaki ağaçlar kuvvetli rüzgarında etkisiyle kökünden söküldü, bir çok alt geçitte sular altında kalarak adeta kanal görünümüne döndü.

 

Adana’da yağan kuvvetli yağış yaklaşık bir saat sürdü. Bir saatlik kuvvetli yağış kenti adeta sular altında bıraktı. Birçok ev ve işyerini sular bastı. Atatürk Caddesi boylu boyunca sular altında kaldı. Cadde üzerinde yaklaşık yarım metreye yaklaşan yağmur suyu nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı. Yolcular inecekleri duraklarda otobüslerden inemedi. Yayalar ise çareyi paçaları sıvamakta buldu. Ayakkabılarını ellerine alan ve paçaları sıvayan vatandaşlar gidecekleri yere bu şekilde gidebilmeye çalıştı. Yollarda ambulanslar trafik yoğunluğu nedeni ile zaman zaman mahsur kaldı.

 

YOL İKİYE BÖLÜNDÜ, İÇİNE ARAÇLAR DÜŞTÜ

Ziyapaşa Bulvarı’nda da durum farksız değildi. Ziyapaşa Bulvarı’nın da bir bölümü yine su baskınlarına maruz kaldı. Ziyapaşa Bulvarı’nın ara sokakları adeta çamur deryasına döndü. Bir ara sokakta yol ikiye bölündü. Daha önce çalışma yapılan yol kapatılmıştı. Ancak kapatılan yolun üzerinden araçlar geçerken yolda çökme meydana geldi. İkiye ayrılan yolun içine düşen araçlar iş makineleri yardımıyla kurtarılmak istendi. Ancak ara yola giren iş makinesi de ikiye ayrılmış yola saplandı. Bir süre çıkmak için uğraşan iş makinesi sonunda kendini kurtarabildi.

 

SULAMA KANALI DEĞİL, ALT GEÇİT

D -400 Karayolu’nda yapılan alt geçit adeta sulama kanalına döndü. Bir metreyi bulan su birikintisinin içerisinde araçlar mahsur kaldı. Araçların şoförleri kendileri kendi imkanları ile su birikintisinin içerisinde yaya olarak çıkmayı başardı. Ancak araçlar uzun süre su birikintisinin içerisinde mahsur kaldı. Araçları gören vatandaşlar cep telefonlarına sarıldı. Meraklı vatandaşlar uzun süre araçları ve sulama kanalına dönen alt geçidi izledi.

 

KİMSENİN OLMAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Parkı içerisinde bulunan devasa çam ağacı kuvvetli yağış ve rüzgara dayanamadı. Kökünden sökülen çam ağacı devrildi. Devrilen çam ağacı elektrik direği ve parkın demirlerinin üzerine yıkılınca ortalık adeta savaş alanına döndü. Şans eseri ağacın devrildiği esnada çevrede kimsenin olmaması büyük bir facianın önüne geçmiş oldu. Devrilen ağa kaldırımı ve yaya geçidini kapattı.

 

İŞYERLERİ SULAR ALTINDA

Çok sayıda işyerinin de sular altında kaldığı kuvvetli yağmur sonrası vatandaşlar kendi çabaları ile işyerlerine dolan suyu boşaltmaya çalıştı. Çok sayıda vatandaşın mahsur kaldığı AVM’lerde yağıştan nasibini aldı. Sağanak yağmur nedeniyle çok sayıda trafik kazası meydana gelirken, bir çok araçta su nedeni ile arıza yapıp yollarda mahsur kaldı. Vatandaşlar Belediye yetkililerine tepkilerini gösterdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2015, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2