Adana’da ‘Kano’ Heyecanı

Durgunsu Kano Uzun Mesafe (5000 M) Milli Takım Seçme Yarışması 11 ilden 18 spor kulübü ve 96 sporcunun katılımıyla Adana’da gerçekleştirildi. Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen zorlu mücadelede dereceye giren sporcular Antalya’da 13-15 Martta yapılacak Uluslararası Gloria 2020 Cup’ta milli takım forması giyecek.

Adana’da ‘Kano’ Heyecanı

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Durgunsu Kano Uzun Mesafe (5000 M) Milli Takım Seçme Yarışması 11 ilden 18 spor kulübü ve 96 sporcunun katılımıyla Adana’da gerçekleştirildi. Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen zorlu mücadelede dereceye giren sporcular Antalya’da 13-15 Martta yapılacak Uluslararası Gloria 2020 Cup’ta milli takım forması giyecek.

Adana önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda Seyhan Baraj Gölü, Çukurova Üniversitesi Kayıkhane tesislerinde gerçekleştirilen ve Milli Takım seçmelerini de içinde barındıran, Sarıçam Belediyesi Durgunsu Kano Uzun Mesafe (5000M) Türkiye Şampiyonası Adana’da gerçekleştirildi.

TAKIM ARKADAŞLARINDAN KIYIDAN DESTEK

Büyük çekişmeye sahne olan yarışlara soğuk havaya rağmen sporseverler yoğun ilgi gösterirken, yarışçılara, takım arkadaşları kıyıdan tezahüratlarda bulunarak moral verildi. Ayrıca 2 gün olarak planlanan şampiyona, hava muhalefeti nedeniyle bir günde tamamlandı.

DERECEYE GİRENLER GLORİA 2020 CUP’TA MİLLİ FORMAYI GİYECEK

Şampiyona hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Adana’nın güzel bir organizasyon ev sahipliği yaptığını belirterek, “Adana, yarışlar için iklim şartları bakımından çok elverişli bir il. Bugün burada dereceye giren sporcularımız Antalya’da düzenlenecek olan ‘Uluslararası Gloria 2020 Cup’ta ay-yıldızlı formayı giyecek” dedi.

11 İLDEN 96 SPORCU

Soğuk havaya rağmen kıran kırana mücadelenin olduğu şampiyonaya Muğla, İzmir, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Rize, Samsun, Van ve Adana olmak üzere 11 ilden 18 spor kulübü ve 96 sporcu katılırken, dereceye girenler Antalya’da 13-15 Mart'ta düzenlenecek ve Belarus, Kazakistan, Sırbistan, İngiltere, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Bulgaristan, Estonya, Danimarka ve Türkiye'den 160 sporcunun yer alacağı Uluslararası Gloria 2020 Cup’ta milli formayı giyecek..

Yarışma sonrası dereceye giren sporculara, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak tarafından madalyaları takdim edildi.

İŞTE DERECEYE GİRENLER

Büyük Erkekler K1 5000 metre;

  1. Mustafa Özmen, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
  2. Serkan Kakkaç, Köyceğiz Spor Kulübü
  3. Fahri Ayvaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

Genç Erkekler K1 5000 metre;

  1. Abdulsamet Beyazıt, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
  2. Cemrehan Özbey, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
  3. Berke Vural, Adana Gençlik ve Spor Kulübü

Genç Kadın K1;

  1. Sena Fadim Yücedağ, Muğla Gençlik Spor Kulübü
  2. Efdal Kutlu, Rize Gençlik Spor Kulübü
  3. Doğa Güleken, Adana Gençlik ve Spor Kulübü

Genç Erkekler C1 5000 metre;

  1. Bedirhan Çıktay, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
  2. Kırılo Avgan, Adana Gençlik ve Spor Kulübü
  3. Melih Uslu, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Yıldız Erkekler C1 5000 metre;

  1. Samet Efe Solmaz, Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü
  2. Efe Kopuz, Gündoğdu Su Sporları Kulübü
  3. Faruk Topçu, Köyceğiz Belediye Spor Kulübü

• Yıldız Kadın K1

1. Simge Kaya (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)

2. Zehra Gümüş (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)

3. Zuhrenaz Yenihayat (Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü)

• Yıldız Erkekler K1 5 bin metre

1. İbrahim Fırat Cihan (Ferdi)

2. Emircan Ayaklı (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)

3. Efecan Civan (Sakarya Olimpik Su Sporları Kulübü)

• Büyük erkekler C1 5 bin metre

1. İsmail Akgül (Adana Gençlik ve Spor Kulübü)

2. Mehmet Ali Duman (Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü)

3. Kerim Tenha (İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü)

Büyük Kadın K1

  1. Özge Uzar, Şişecam Çayırova Spor Kulübü

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2