banner6

Adana’da projeler devam ediyor

Adana İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, yatırım programında yer alan ve merkezi idare ile yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen projelerin yapım ve tamamlanma aşamaları tüm ayrıntılarıyla ele alındı. 2020 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Adana Valisi Süleyman Elban’ın başkanlığında yapıldı.

Adana’da projeler  devam ediyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Valisi Süleyman Elban, kurum kuruluşları, müesseseler, belediyelere ait yaklaşık 365 proje bulunduğunu belirterek, “Proje bedelleri yaklaşık 11 buçuk milyar ve bu projelerden 66 tanesi tamamlanmış durumda, 217’si devam ediyor. 44 projemiz ise ihale aşamasında, kalan 38 projemizin de etüt çalışmaları devam ediyor.”  dedi.

Adana İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, yatırım programında yer alan ve merkezi idare ile yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen projelerin yapım ve tamamlanma aşamaları tüm ayrıntılarıyla ele alındı. 2020 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Adana Valisi Süleyman Elban’ın başkanlığında yapıldı. Çukurova Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda kent içerisinde ki projeler masaya yatırıldı.

Adana Valisi Süleyman Elban, kurum kuruluşları, müesseseler, belediyelere ait yaklaşık 365 proje bulunduğunu belirti. Yaklaşık 11.5 Milyar proje bedeli olduğundan bahseden Elvan, “İlimizde tüm kamu kurum kuruluşları, müesseseler, belediyelerimize ait yaklaşık 365 proje bulunmaktadır. Bunların proje bedelleri yaklaşık 11 buçuk milyar ve bu projelerden 66 tanesi tamamlanmış durumda, 217’si devam ediyor. 44 projemiz ise ihale aşamasında, kalan 38 projemizin de etüt çalışmaları devam ediyor. Bugün itibariyle 11 buçuk milyar değeri olan projelere 2,6 milyar TL naklolunmuş durumda.” dedi.

Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerde gelinen aşamaların analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ve değerlendirmelerde bulunulmasıyla sürdü. Toplantıya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Zafer Öz, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile oda başkanları katıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42