banner6

Adanalı bisikletçiler Anıtkabir’e Türk bayrağı götürüyor

Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) sponsorluğunda Anıtkabir’e Türk bayrağı götürüyor.

Adanalı bisikletçiler Anıtkabir’e Türk bayrağı götürüyor

Adanalı bisikletçiler Anıtkabir’e Türk bayrağı götürüyor

 ADANA (İHA) - Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) sponsorluğunda Anıtkabir’e Türk bayrağı götürüyor.
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara’da gerçekleştirilecek programa katılacak olan Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü’nden 5 bisikletçi pedal çevirecek.
Bisikletçiler, etkinliğe katılım sağlamalarında kendilerine sponsorluk yapan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar’ı makamında ziyaret etti. Atatürk’ün huzuruna çıkarılması için Türk Bayrağı takdim eden Rahmi Pekar, bisikletçilere bu anlamlı etkinliğe katılmalarından dolayı teşekkür etti.
ASKİ’ye ve Rahmi Pekar’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Bisikletçiler İzzet Altınsoy, Kemal Onar, Mustafa Korkmaz, Cemil Kaplan ve Mert Çavuş, Adana’da bir ilki gerçekleştirmekten dolayı gururlu olduklarını söylediler. Grup adına konuşan Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda da Adana Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Üyesi İzzet Altınsoy, "10 Kasım Atatürk’ü Anma Turu’na katılmak bizler için çok gurur verici. Bu vatan kolay kazanılmadı. Artık ayrılıklar olmasın, birlik beraberlik bozulmasın. Bizler de bu konuda bir farkındalık oluşturmak için pedal çevireceğiz. Rahmi Bey’in de bizlere emanet ettiği şanlı bayrağımızı Atamızın huzuruna gururla çıkaracağız’’ şeklinde konuştu.
500 km yol kat edecek olan bisikletçiler, 3,5 gün içerisinde Ankara’ya ulaşacak ve konaklama için de çadır kuracaklar.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER