banner6

Adanalılar rekor için kan bağışlayacak

- Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan bağışı rekor denemesi ile 2,2 milyon Adanalıyı kan kardeşi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Adanalılar rekor için kan bağışlayacak
Adanalılar rekor için kan bağışlayacak

 

   ADANA (İHA) - Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan bağışı rekor denemesi ile 2,2 milyon Adanalıyı kan kardeşi yapmayı hedeflediklerini söyledi. 

  Türk Kızılayı Adana Şubesi'nde 8 Haziran'da Adana'da yapılacak olan kan bağışı etkinliği hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Şube Başkanı Saygılı, Hindistan'ın Mumbai kendinin 25 bin ünitelik kan bağış rekorunun kırılacağını iddia etti.

  Oluşturulacak kan merkezi ile 15 ilçede kurulacak kan bağışı noktaları ile binlerce insanın kan bağışı yapmasının sağlanacağını anlatan Saygılı, "Kan bağışının yapıldığı noktalara insanlar otobüslerle taşınacak. Polis ve askerler de kan bağışı yapmak isteyenleri merkezlere ulaştırmak için yardımcı olacak" dedi.

  Saygılı, ilk 3'e giren ilçelere ödül verileceğini ifade ederek, "Kan bağışı devam ederken sahnede de gösteriler yapılacak, konserler verilecek. Kurulacak dev ekranla da kan bağışı rakamları an be an gösterilecek. Türk Kızılayı Adana Kan Bağış Merkezi de yeterli sayıda personel ve alt yapı ile rekor kan bağışının gerçekleşebilmesi için çalışacak" diye konuştu.

    Rekor denemesinin tescillenmesi için de Guinness'e başvurulduğunu belirten Saygılı, kent dışında bulunan Adanalıların da bulundukları kentten kan bağışı yaparak Adana'daki rekor denemesine destek verebileceğini kaydetti.

  Konuşmaların ardından Şube Başkanı Saygılı ve yönetim kurulu üyeleri kan bağışı etkinliği için hazırlanan tişörtleri giydi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42