Adana’nın Ankara ‘Lobi’si olmalı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Adana Milletvekili Adayı İşadamı Cahit Öztok, Adana’nın cazibe merkezi olabilmesi için tüm kurum, kuruluş, yerel yönetimler, meslek odaları, siyasi partiler ve onların TBMM’deki temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

Adana’nın Ankara ‘Lobi’si olmalı

Adana’nın Ankara ‘Lobi’si olmalı 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Adana Milletvekili Adayı İşadamı Cahit Öztok, Adana’nın cazibe merkezi olabilmesi için tüm kurum, kuruluş, yerel yönetimler, meslek odaları, siyasi partiler ve onların TBMM’deki temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

MHP Adana Milletvekili adayları Cahit Öztok ve Sinan Gül, AGİAD’a nezaket ziyaretinde bulundu. AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ve yönetim kurulu üyeleri tarafından samimi bir şekilde karşılanan adaylar seçim çalışmaları hakkında bilgi verip Adana için projelerini anlattılar.

Ziyarette konuşan Cahit Öztok, bir zamanların tarım ve sanayi devi olan Adana’nın eski parlak günlerine dönmesinin hiçte zor olmadığını söyledi. Öztok, “Önemli olan burada doğup, burada büyüyen, ekmeğini suyunu içenlerin bu kent için ortak paydada birleşmesi... Kalbi Adana sevgisi ile dolu olanların Yatırımını Adana’ya yapması, vergisini Adana’da ödemesi lazım” dedi. MHP Milletvekili adayı Cahit Öztok,  devamla şunları söyledi:

“Adana'nın sorunlarını Ankara'ya taşıyan, Ankara'nın imkanlarını Adana'ya ulaştıracak olan bir organizasyon yok. Ankara'ya Adana sekreterliği adı altında bir büro açılması lazım. Adana ve Ankara arasındaki iletişimi sağlayacak, Adana'nın her türlü sorunlarını Ankara'da gerekli mercilere ulaştırabilecek bu sorunların çözülmesi için çaba sarf edebilecek, çözümlerin devamlılığını sağlayabilecek ve takibini sağlıklı yapabilecek bir koordinasyon merkezi oluşturulmalı.. Adı başka bir şey olabilir ama bu oluşturacağımız platforma, bürokrasiyi, ekonomiyi yatırımı bilen, çok deneyimli birini genel sekreter olarak atayıp Adana'mızı Ankara'da temsil etme konusunda eksikliğimizi gidermeliyiz. Bunun bize maliyeti 1 milyon TL olabilir ama getirisi yüzlerce  milyon dolar olur.” dedi.

Ziyarette AGİAD Başkanı Noyaner ve Yönetim Kurulu üyelerinden gelen sorulara da yanıt veren Öztok, “AK Parti ile neden koalisyon kurmadınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Yandaş medya ve avaneleri MHP’nin koalisyondan kaçtığını, erken seçim istediğimizi  yazdılar, çizdiler. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdiler. Bunun aslı astarı yok. Biz koalisyondan kaçmadık. Bizim koalisyon kurmak için 4 şartımız vardı. AK Parti  tam 21 gün CHP’yi oyaladı, tam bir tiyatro yaşandı bu görüşmelerde, amaç belli idi; 45 günü tamamlamak. Sonuç çıkmayınca da geçerken bize uğradılar. Genel Başkanımızın çantasında koalisyon için 4 şart vardı. Bunlar; Çözüm sürecinin tamamen ortadan kaldırılması, 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının üzerine gidilmesi, Cumhurbaşkanı’nın yetkilerinin Anayasal sınırlara çekilmesi ve Anayasamız’ın ilk 4 maddesine dokunulmaması. Bundan daha doğal ne olabilir. Bu şartları kabul etmeyenler, Dolmabahçe’de PKK’nın siyasi uzantıları ile bir araya gelip onların istediği 12 maddeyi hemen imzaladılar.”

AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tüm siyasi partilerin milletvekillerinden beklentilerini açıkladı. Noyaner, “Bizlerin beklentisi ilk olarak tüm meslek odaları, STK’lar, kurum ve kuruluşlardan oluşacak bir Danışma Kurulu’nun oluşturulması, ikinci olarak hep Gaziantep, Kahramanmaraş modelini örnek verirler, bu neden Adana modeli olmasın. Şehir Milliyetçiliği yapmıyoruz ama söz konusu Adana olduğu zaman tüm milletvekillerinin birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Son olarak da, seçim zamanı herkes sizlere ulaşabiliyor, seçildikten sonra da herkes size ulaşabilmeli.” diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2