banner6

Aday tanıtım coşkusu

AK Parti, Şanlıurfa Belediye Başkan Adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir ve 13 ilçenin adayının tanıtıldığı toplantıda 5 bine yakın partili katıldı.

Aday tanıtım coşkusu

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) -  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu ve diğer milletvekillerinin katıldığı toplantı, ilçe adaylarının öz geçmişlerinin okunması ve sahneye çağrılmasıyla başladı. Şanlıurfa yeni Kapalı Spor Salonun’da gerçekleşen toplantının katılımcılarının büyük kısmını Siverek’ten gelen partililer oluşturdu. Platformda ilçe adaylarının tek tek sayan sunucunun, Siverek’i anons etmesiyle birlikte, salon adeta yıkıldı. Sık sık Milletvekili Gülpınar ve ilçe adayı lehine sloganlar atan Siverek’li partililer, adayları Av. Resul Yılmaz’a yoğun destek verdiler. Siverek adayına verilen destek, diğer partililer arasında ‘Siverek adayına sahip çıktı’ yorumlarını beraberinde getirdi.

Tanıtım toplantısında Karaköprü Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Karaköprü Adayı Nihat Çiftçi, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Badıllı, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı Mali İşler Sorumlusu Mithat Arhan, AK Parti Karaköprü Sosyal İşler Sorumlusu Mehmet Büyükfırat’da hazır bulundu.

AK Parti’nin adaylarını tanıtım toplantısında organizasyonun zayıf olması, katılımcılara zor anlar yaşattı. Platform önünde biriken partili grub görevliliere zor anlar yaşattı, kalabalıktan dolayı izdiham yaşanmasına neden oldu.

Toplantıya AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, görevli olarak gittiği Ürdün’de olması nedeniyle katılamadı.

Salona Milletvekilleri ve adaylarla birlikte giren Bakan Faruk Çelik, salondakilerin coşkusu ile karşılandı. Salonu tıklım tıklım dolduran binlerce kişiye hitaben konuşan Bakan Çelik ‘‘30 Mart seçimlerinin huzur, barış, kardeşlik geçmesini ve ülkemiz için, Şanlıurfa için hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum’’ şeklinde konuştu.

‘‘NE SÖZ VERDİYSEK ONU YERİNE GETİRDİK’’

Konuşmasında 11 yıllık Ak Parti iktidarında yapılanlara değinen Çelik ‘‘11 yıldır iktidardayız. Üç tane genel seçim, iki referandum, iki de yerel seçim yaptık. Şimdi üçüncüsüne gidiyoruz. Bu 11 yıl içerisinde milletimizin teveccühünü kazandık. Her defa Şanlıurfa Ak Parti’ye sahip çıktı. Her defasında Türkiye Ak Parti’yi bağrına bastı ve biz de başta Sayın Başbakanımız olmak üzere onun çalışma arkadaşları olarak ne söz verdiysek onu yerine getirdik’’ ifadelerini kullandı. 

Bakan Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘‘Her defasında milletin karşısına çıktı ve milletimizden oy isterken milletimize karşı mahcup olacak hiçbir şey yapmadık. Söz verdiğimiz şeyleri bir bir yerine getirdik. Milletimize nefer, kalkınmak ve gelişmek için adeta seferber olduk. 11 yıl içerisinde o kadar çok şey yaptık ki, birçoğunu unuttunuz. Paradan altı sıfırı biz attık. Enflasyonu 35’lerden tek haneli rakamlara biz indirdik. Duble yolları biz yaptık. Hastaneler cefa kapısı olmaktan çıktı, şifa kapısı olma dönemi bizim dönemimizde başladı. İMF’yi kapı dışarı biz ettik; Ak Parti kadroları olarak biz gerçekleştirdik. Yatırımlarda doğu batı ayrımını kaldırdık. Türkiye’nin her yerine yatırım yapılması için birliği, beraberliği ve kardeşliği sağladık. Ne dediysek yerine getirdik’’. dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42