Adli yıl heyecanı

Adana’da 2019-2020 Adli Yılı’nın açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Adli yıl heyecanı

 Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 2019-2020 Adli Yılı’nın açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Atatürk Parkı içerisinde gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yargı mensupları, adliye çalışanları ve avukatların katıldığı törende,  Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Adana Adliyesinin çelengini, Adana Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Baytorun ve Adana Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu Bölge Adliye Mahkemesi çelengini, Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Miyesser Erselan Önenli ile baro çelengini Atatürk Anıtına sundu.   Adli Yıl Açılış çelenk sunma törenine CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek, Adana Bölge Adliye Mahkemesi, Adana Adliyesi ve Adana Barosu mensubu çok sayıda hakim, savcı ve avukatlar ile adliye personeli katıldı.

Buradaki törenin ardından etkinlikler Adana Adliyesi içerisinde devam etti.  Hakimler, savcılar, avukatlar ve adalet personeli, yeni adli yıla başlarken birbirlerine başarı dileklerinde bulundu. Konuyla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül,  bir mesaj yayımladı. Yurdagül mesajında, ülkeye ve Adana’ya yakışır adalet hizmetinin sunulması, vatandaşın adalete erişiminin kolay bir şekilde sağlanması adına büyük özveriyle çalışan fedakâr yargı mensupları ve adalet personeli için bugünden itibaren yeni bir çalışma döneminin başladığını belirtti.

Yargı mensuplarının, karşılaşabileceği zorluklar karşısında yılmadan, hukukun üstünlüğü ilkesinden taviz vermeden tarafsız bir şekilde çalışmaya devam edeceğini vurgulayan Yurdagül sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yeni dönemde hayata geçirilecek ‘Yargı Reformu Strateji Belgesi’ ile inanıyoruz ki; temel hak ve özgürlüklerin teminatı olan hukuk devleti ilkesi daha da güçlenecek, adalete güven artarak devam edecektir. Adalet hizmetlerinde çıtayı yükselten bu reformlar hayata geçirilirken, uygulamada yine en büyük görev yargı mensupları ve adalet personeline düşecektir. Toplumun adalete olan inancını sağlamak ve bunu ayakta tutmak adalet teşkilatının temel görevidir. Adalet teşkilatı olarak, yeni adli yılda da en büyük hedefimiz; adalet hizmetinin etkin, verimli, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirilmesi olacaktır. Adalet teşkilatımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplumun tüm kesiminin adalet beklentisini adil, tarafsız, bağımsız, etkili ve süratli bir biçimde yerine getirmek amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çalışmalarına devam edecektir. Bu vesileyle; 2019-2020 Adli Yılı’nın ülkemiz, Adana’mız ve aziz milletimiz başta olmak üzere, adaletin tesisi için çalışan hakim, savcı ve avukatlar ile tüm yargı çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 17:32

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2