banner6

ADRO'dan turizm ödülleri

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akdağ, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla Çukurova’da turizmin gelişmesi için çalışan kişi ve kurumlara ödül vereceklerini açıkladı.

ADRO'dan turizm ödülleri

ADANA (İHA) -  Akdağ, yaptığı açıklamada, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını belirtti. Akdağ, her yıl 21 Şubat’ın Dünya Rehberler Günü olarak kutlandığını belirterek, "Bizlerde bütün rehber arkadaşlarımızın bu mutlu gününü ve turizme gönül verenleri yürekten kutluyoruz!" ifadelerini kullandı.

  Akdağ, Dünya Rehberler Günü kutlamalarına 20 Şubat Perşembe günü akşamı Şirin Park Otel’de düzenleyecekleri yemekli toplantı ile başlayacaklarını belirtti. Akdağ, bu toplantıda meslekte 20 ve 25. Yılını dolduran meslektaşlarına plaket takdim edeceklerini, ardından bu yıl bölgede ilk kez gerçekleştirilecek olan Çukurova Turizm Ödülleri’nin sahiplerini bulacağını bildirdi.

  Akdağ, internet ortamında ADRO üyeleri arasında yapılan oylama sonucu 19 dalda kurum ve kuruluşlara ödül vereceklerini, ödül törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yanı sıra Çukurova yöresi milletvekillerini, valileri ve turizm temsilcilerini davet ettiklerini vurguladı.

  Ödüller şu dallarda verilecek:

  1- Yaşayan Müze Proje Ödül¸

  2- Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Ödül¸

  3- En İyi Müze Ödül¸

  4- Turizm Markası Ödül¸

  5- Turizm Kültür ve Sanat Ödül¸

  6- Turizm Emek Ödül¸

  7- Turizm Sektörel ödül¸

  8- Turizm Girişimcisi Ödül¸

  9- Prof.Dr.Halet Çambel Özel Ödül¸

  10- Turizm Medya Ödül¸

  11- Turizm İnternet Medya Ödül¸

  12- Turizm Kültürler Arası Diyalog Ödül¸

  13- Çukurova Tarih ve Kültür Araştırma Ödül¸

  14- Turizm Yatırım Ödül¸

  15- Turizm Taşımacılık Ödül¸

  16- 2013 Yılı Yurt İçi Kültür Turu Ödül¸

  17- 2013 Yılı Yurt dışı Kültür turu Ödül¸

  18- 2013 Yılı Yurt içi Farklı Destinasyonlar Ödül¸

  19- 2013 Yılı Yurt dışı Farklı Destinasyonlar Ödül¸

  Akdağ, 21 Şubat Cuma günü ise saat 14.30’da Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na  çelenk sunacaklarını, ardından şehir turu atacaklarını kaydetti.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER