banner6

"Ağaçlarımıza dokunmasınlar"

Türkan Öğretmen'in Milli Eğitim lojmanı bahçesine 40 yıl önce öğrencileriyle diktiği ağaçlar bina yapmak için kesilmeye başlayınca Türkan öğretmen gövdesini siper etti ADANA (İHA) - Adana'da daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanı olarak kullanılan ancak daha sonra şahsa satılan arazide bulunan çam ağaçlarının kesilmesine mahalleli tepki gösterdi. 
  Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü lojman bahçesi olarak kullanılan ve yıllar önce öğretmeni ile öğrenciler tarafından çam ağaçlarının dikildiği alan, Özel İdare tarafından bir şahsa satıldı. Şahıs, araziyi satın aldıktan sonra bina yapmak için kolları sıvadı. Arazide bulunan çam ağaçları da kesilmeye başlandı. Bunun üzerine mahalle sakinleri bahçeye gelerek ağaçların kesilmemesi için tepki gösterdi. Mahalle sakinleri henüz kesilmeyen ağaçları kucaklayıp, "Önce bizi kesin, sonra ağaçları" diyerek çam ağaçlarının kesilmesine izin vermedi. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Polis, arazinin şahıs tarafından satın alındığını ne yapılacağına onun karar vereceğini söyledi ancak mahalleli ağaçların kesilmesine izin vermedi.
  Emekli öğretmen Türkan Yalçın (76), 40 yıl önce Mimar Kemal İlkokulu'nda öğretmen iken öğrencilerle birlikte ağaçları diktiklerini ve her gün sulayarak büyüttüklerini belirterek, "Ağaçların kesildiğini görünce ağladım. Yazık bu ağaçlar neden kesiliyor? Burada insanlar bu ağaçlar sayesinde hava alıyor, nefes alıyor. Ağaçlarımıza dokunmasınlar" dedi.
  Polis ve mahalle sakinlerinin bahçede ağaç nöbeti devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER