banner6

Ağlatan ziyaret

Bölücü terör örgütü PKK'nın kurşunlarıyla şehit olan oğlunun mezarına giden anne, Ramazan Bayramı'nı kutlarken, göz yaşlarına boğuldu

Ağlatan ziyaret

 
  ADANA (İHA) - Tunceli'de 1998 yılında bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Naif Karakuş'un annesi Saadet Karakuş arefe günü geldiği oğlunun kabri başında gözyaşlarına boğuldu, güçlükle kendine gelebildi.
  Ramazan Bayramı öncesi Adana'da Asri Mezarlık'ta bulunan şehitliğe anne ve babalar akın etti. Çocuklarının Ramazan Bayramı'nı mezar başında kutlayan anneler gözyaşlarına boğuldu.
  Oğlu Piyade Uzman Çavuş Naif Karakuş'u bundan 16 yıl önce Tunceli'nin Kırmızıköprü mevkiinde PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit veren anne Saadet Karakuş'ta (80) şehitliği ziyaret etti. Anne Karakuş oğlunun kabristanı başında önce mezar taşındaki fotoğrafını sevip öptü. Ardından dua eden Karakuş birlikte geldiği arkadaşına sarılıp hıçkıra hıçkıra ağladı. Anne Karakuş 16 yıldır çektiği acıdan ayakta duracak gücü kalmayıp fenalaşınca bir başka mezarın kenarına oturdu. Bir süre gözyaşlarına boğulan ve kendine gelemeyen şehit annesi, oğlunun çok sevdiğini söyledi.
  Gözyaşları içinde güçlüklü konuşan şehit annesi, her bayram gelip oğluyla konuştuğunu ifade ederek, "Oğlumun yanına geldim. Hep ağlıyoruz bayramlarımız hep acı içinde geçiyor. Oğlum şehit olalı 16 yıl oldu acısı hala çok taze. Konuşamayacağım çok kötüyüm" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42