Ahmet Hakan’a yapılan saldırı şiddetle kınandı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı düzenledikleri basın toplantısı ile kınadı.

Ahmet Hakan’a yapılan saldırı şiddetle kınandı

Ahmet Hakan’a yapılan saldırı şiddetle kınandı

 

 

Bayram BULUT

 

 

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı düzenledikleri basın toplantısı ile kınadı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde  düzenlenen basın toplantısında konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Gazeteci Ahmet Hakan’ın programdan çıkıp eve gittiği esnada hainlerin saldırısına uğradığını dile getirdi. Son zamanlarda medyaya yönelik saldırıların arttığına dikkat çeken Esendemir, “Son olarak şehir eşkıyaları Ahmet Hakan'a saldırmıştır. Bunu kınıyoruz. Basına yönelik saldırıların engellenmesini ve basın özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz.” dedi. 


Yapılan saldırının halkın haber alma ve basın özgürlüğüne karşı yapılan çirkin saldırı olduğunu dile getiren Çıtırık, “Bu saldırıyı şiddet kınıyor ve protesto ediyoruz. Halkın haber alma ve basın özgürlüğüne karşı yapılan bu saldırı çirkindir, ülke demokrasisi için utanç vericidir. Saldırganlar şimdi gözaltında, gerekli adli işlemler yapılacak ama bu saldırının gerçekleşmesine neden olanlar da yargılanmalıdır." diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2